Euro 2018., skupina B, 3. kolo, 16.01.2018, 18:15 h
Francuska
Francuska 32:25 Bjelorusija

Francuska stopostotna u drugi krug, Mem i Gerard najbolji protiv Bjelorusije

Sportnet • utorak, 16.01.2018.

Očekivanim raspletom francuski rukometaši završili su svoj put kroz Skupinu B Europskog prvenstva. U trećem kolu s 32:25 svladana je Bjelorusija...

Reprezentacija Didiera Dinarta sa stopostotnim učinkom ulazi u drugu fazu natjecanja. S druge strane, Bjelorusija će morati pričekati na ishod susreta između Norveške i Austrije, iako i ona već polako može razmišljati o idućem protivniku, no ukoliko nastavi natjecanje bit će to bez prenesenog boda dalje.

Najbolje minute bjeloruski sastav odigrao je ne sredini prvog dijela, bio je tada nakratko i u prednosti od dva zgoditka, ali već do odlaska na odmor, u poluvremenu u kojem je bilo dosta pogrešaka i nepovezane igre, zaustavio se na 11:14.

Nikola Karabatić i Dik Mem pogocima su francuski sastav nakon 40 minuta igre doveli do pet razlike, a onda je u prvi plan, u iduće četiri minute u prvi plan iskočio Valentin Porte i digao Francusku na 24:17.

Iako je Bjelorusija do kraja pokušavala izbjeći visoki poraz pa je tako razdoblje od 48. do 58. minute dobila s 7:3 posljednje minute ponovno su pripale francuskoj izabranoj vrsti pa su se tako redom u strijelce upisivali Abalo, Mahe i Caucheteux za konačnih +7.

Vratar Gerard s 15 obrana i desni vanjski Dika Mem s devet pogodaka iz 13 pokušaja predvodili su svoj sastav do pobjede u drugom krugu, dok je Nikola Karabatić nakon susreta odmora ovaj završio s učinkom 6/8. Aliaksandr Padšivalau također je postigao šest zgoditaka, a što se vratarskog učinka Bjelorusije tiče Mackevič i Saldacenka skupili su 12 obrana.