Euro 2018., skupina B, 3. kolo, 16.01.2018, 20:30 h
Norveška 39:28 Austrija
Austrija

Austrija bez šanse protiv Norveške, Bjornsen predvodio skandinavsku vrstu

Sportnet • utorak, 16.01.2018.

Još jednim očekivanim rezultatom završeno je natjecanje u Skupini B Europskog rukometnog prvenstva. Norveška je uništila Austriju s 39:28...

Rukometaši Norveške u trećem su kolu bez milosti prešli preko Austrije. Već u prvom dijelu stigli su do četiri pogotka prednosti. Sagosen, Jondal i Bjornsen lako su stizali do pogodaka te je skandinavski sastav miran otišao na odmor.

Najviše uzbuđenja u drugom poluvremenu dogodilo se nakon 40-ak minuta igre kada Austrijanci, odnosno Božović pa odmah potom i Ziura, u razmaku od sedam sekundi zarađuju crvene kartone. Austrija je u tim trenucima gubila s pet razlike.

Serijom od pet uzastopnih pogodaka Norveška u periodu od 48. do 54. minute i definitivno rješava pitanje pobjednika, odnosno juri prema jednom od najuvjerljivijih slavlja.

I dok je na startu drugog dijela 'one man show' odradio strijelac tada četiri pogotka za redom Kristian Bjornsen, u završnim minutama najraspoloženiji je bio Harald Reinkind. Bjornsen je u konačnici postigao devet zgoditaka, Reinkind šest, a vratar Bergerud stao je na 11 obrana.

U dresu Austrije odličan je bio Nikola Bilyk, s također devet preciznih šuteva, no ostao je bez prave podrške suigrača.