Monaco
Monaco 2:2 Nice
Nice

Dario Dodić • utorak, 16.01.2018.

Sjajnim derbijem na Stade Louis II zaključen je večerašnji program 21. kola francuske Ligue 1. Nice je golovima Marija Balotellija držala u šaci Monaco do sudačke nadoknade kada je povratnik nakon ozljede Radamel Falcao donio bod prvaku Francuske...

Da je Nice preporođena momčad u posljednje vrijeme na vlastitoj je koži osjetio i aktualni prvak Francuske, Monaco, koji je na jedvite jade, u sudačkoj nadoknadi izvukao bod na svom travnjaku. Nice je imala više od igre iako je domaćin poveo, preokretom je stigla do vodstva, ali dobru igru nije okrunila trima bodovima.

Nakon nešto više od pola sata igre do vodstva je stigao Monaco. Igrala se 33. minuta, ubacio je s desne strane Lemar, u primanju loptu rukom dira Diakhaby, odbija se od Keitine ruke ponovno do Diakhabyja koji matira Beniteza za 1:0 domaćina.

Iako je gost bio nešto bolji na odmor se otišlo s prednošću Monaca. No, brzo u nastavku do preokreta stiže gost, Mario Balotelli, koji je odigrao jednu od boljih utakmica ove sezone, na dodavanje Saint-Maximina u 47. minuti po prvi put matira Subašića, a 20-ak minuta kasnije koristi lijepu loptu Serija i sretan odbijanac za svoj drugi pogodak i vodstvo Nice 2:1.

Bio je na rubu poraza Monaco, što se prvaku Francuske ove sezone dogodilo tek jednom, no onda je Radamel Falcao u sučevom dodatku donio bod Monacu. Bila je to prva Kolumbijčeva utakmica nakon ozljede, iskoristio je pomutnju u obrani Nice. Brzo je slobodnjak na rubu kaznenog prostora gostiju izveo Jorge, lopta je stigla do Jovetića čiji pokušaj dobro brani Benitez, ali na nesreću Nice lopta se odbija do Falcaa koji zabija za konačnih 2:2.