Branimir Korać • četvrtak, 18.01.2018.

PSG potvrdio je nedodirljivost i Ligue 1 ogromnom pobjedom od čak 8:0 protiv Dijona. Priča večeri je Neymar koji je imao prste u čak šest pogodaka...

PSG je na krilima sjajnog Neymara stigao do pobjede protiv Dijona 8:0. Najuvjerljivija pobjeda Parižana ove sezone uz četiri gola i dvije asistencije Neymara što je rekordan učinak jednog igrača u Ligue 1.

Dijon je u devetom kolu namučio Parižane koji su jedva slavili 2:1 golom Meuniera u 92. minuti, a u drugom ovosezonskom međusobnom srazu bili su iznimno uvjerljivi.

U svakom poluvremenu domaćin je postigao po četiri gola, u prvom dijelu dva je postigao Angel Di Maria, a po jedan Edinson Cavani koji je uhvatio na ljestvici PSG-a svih vremena Zlatana Ibrahimovića te Neymar. U drugom dijelu Neymar je dodao još tri gola, a jedan je zabio Kylian Mbappe.

Amiens i Montpellier remizirali su 1:1 čime je domaćin prekinuo seriju poraza koja ga je dovela u opasnu zonu. U zanimljivom dvoboju remi je na kraju i najpravedniji ishod, gosti su vodili od 33. minute golom Ellyesa Skhirija da bi Moussa Konate donio remi Amiensu.

Rennes je preokretom u zadnjih deset minuta stigao do sva tri boda na gostovanju kod Lillea. Nakon dugo vremena gosti su stigli do pobjede iako se na ulasku u završnicu smiješio novi poraz.

Domaćin je od 41. minute vodio golom Juniora Alonsa, ali gostima su se isplatili napadi i preko Jamesa Lee Silikija i Benjamina Andrea stigli su do pobjede.

Metz je na posljednjem mjestu na ljestvici, ali igra u sjajnoj formi i to je potvrdio i pobjedom protiv St. Etiennea 3:0. Domaćin je bio dosta bolji i zasluženo je slavio golovima Emmanuela Rivierea, Mathieua Dossevija i Nolana Rouxa. Da stvari budu još lošije za goste pobrinuo se Hernani s dva ekspresna žuta kartona u završnici susreta.

Važan dvoboj u borbi za opstanak odradili su Angers i Troyes, a Angers je slavio s 3:1 i tako pobjegao s pretposljednjeg na 15. mjesto. Romain Thomas bio je dvostruki strijelac dok je još jedan pogodak dodao Pierrick Capelle, a jedini strijelac za goste bio je Saif-Eddine Khaoui.

Lyon je zasluženo slavio u gostima kod Guingampa s 2:0 i zasjeo na drugo mjesto odmah iza PSG-a. Nabil Fekir i Houssem Aouar donijeli su pobjedu gostima.