Branimir Korać • petak, 19.01.2018.

Odigrana su prva četiri susreta 19. kola Eurolige u kojima su domaćini upisali sve pobjede. Najuvjerljiviji je bio Himki koji je pregazio Olympiakos...

Crvena zvezda upisala je novi euroligaški poraz, ovaj put u Tel Avivu kod Maccabija 89:75. Treći je to poraz Beograđana u nizu, a više ih boli ozljeda Jamesa Feldeinea koji je u drugoj četvrtini šepajući napustio parket i više se nije vraćao. Maccabi je imao i 21 razlike, Crvena zvezda smanjila je na minus sedam, ali bliže od toga nije došla.

Pierre Jackson s 22 poena i pet asistencija predvodio je Maccabi, a Alex Tyus dodao je 15 poena i sedam skokova. Kod poraženih Milko Bjelica ubacio je 13 poena, a po deset su dodali Taylor Rochestie (osam asistencija) i Mathias Lessort.

Drugo gostovanje u nizu donijelo je Olympiakosu katastrofalan poraz. Ovaj put kod Himkija koji je slavio čak s 82:54. Prije samo tjedan dana Olympiakos je poražen u Vitoriji 86:54 da bi prije dva dana pregazio Maccabi s 94:64. Ogromne su oscilacije kod momčadi iz Pireja. Ovdje je sve bilo riješeno već na poluvremenu gdje su Grci zaostajali visokih 49:25.

Aleksej Šved ponovno je predvodio Ruse s 19 poena i sedam asistencija, a Charles Jenkins dodao je 16 poena. Kod Olympiakosa bolji među lošima bili su Kyle Wiltjer s 11 poena i Janis Strelnieks s deset.

Žalgiris je nastavio seriju pobjeda na svom parketu, ovaj put bio je bolji od Valencije s 86:82. Nisu Španjolci bili daleko, tijekom posljednje četvrtine imali su i vodstvo, u posljednjim trenucima zaostajali i samo jedan poen, ali domaćin je s linije slobodnih bacanja ipak došao do pobjede.

Axel Toupane predvodio ga je s 18 poena, Arturas Milaknis dodao je 12, a po 11 su upisali Kevin Pangos (15 asistencija) i Aaron White (osam skokova). Kod gostiju Damjan Rudež za devet minuta ostao je bez poena uz promašenu tricu, Tibor Pleiss ubacio je 20 poena, Will Thomas 19, a Sam van Rossom podijelio je deset asistencija.

Barcelona je stigla do sedme pobjede, svladala je na svom parketu Brose iz Bamberga 81:66. Bila je to ujedno i bitka između Ante Tomića i Leona Radošević koju je odnio Tomić iako su obojica odradili dobru utakmicu.

Tomić je za 22 minute ubacio 13 poena (6/10 iz igre) uz devet skokova, Rakim Sanders dodao je 17 poena i šest osvojenih lopti, a Thomas Heurtel 15 poena. Kod Brosea Maodo Lo ubacio je 14 poena dok su po 12 dodali Dorrell Wright i Radošević (5/7).