Dario Dodić • subota, 20.01.2018.

Hrvati sinoć u NBA-u nisu pružili posebno dominantne predstave. Bojan Bogdanović bio je dvoznamenkast u porazu Pacersa od Lakersa, dok je Dragan Bender minimalno šutirao u pobjedi Sunsa protiv Nuggetsa. Ivica Zubac nije niti ulazio u igru...

Phoenix Sunsi su stigli do prve pobjede protiv Denver Nuggetsa nakon sedam uzastopnih poraza. Sunsi su prije sinoćnje pobjede 108:100 u Denveru posljednji put slavili u studenom 2015. godine.

U drugoj su četvrtini gosti iz Phoenixa napravili seriju 17:3, stigli do vodstva i više niti jednom do kraja susreta nisu bili u zaostatku.

Devin Booker predvodio je Sunse do pobjede, na parketu je proveo 35 minuta i upisao 30 koševa (11/23 iz igre), pet skokova i pet asistencija. T.J. Warren ubacio je 25 poena, a Josh Jackson i Isaiah Cannan po 16 s klupe. Dragan Bender još je jednom startao u početnoj petorci, nije bio pretjerano aktivan u napadu, tek je triput šutirao i prikupio samo tri poena (0/1 za 2, 1/2 za 3). Obrambene zadatke je zato odrađivao odlično, utakmicu je završio s osam skokova, tri asistencije i jednom blokadom.

Kod domaćina je Jamal Murray ubacio 30 poena, Gary Harris se zaustavio na 16 ubačaja, Nikola Jokić na 14 koševa i 17 skokova.

Los Angeles Lakersi priredili su iznenađenje na svom parketu svladavši Indiana Pacerse 99:86. Iako su igrali bez trojice ozlijeđenih startera i s linije slobodnih bacanja šutirali mizernih 2/14 za negativni klupski rekord, Lakersi su obranom slomili favorizirane Pacerse i upisali prvu pobjedu u devet utakmica bez Lonza Balla.

"Pobijedili smo zahvaljujući obrani. Naša je obrana bila sjajna večeras. Nije bitno protiv koga igramo ako se branimo na način na koji znamo da možemo i ako se borimo na tom dijelu parketa", rekao je trener Lakersa Luke Walton.

Pomoglo je i što su Pacersi loše šutirali, prvi put ove sezone u dvije uzastopne utakmice šutirali su ispod 40%.

Posebno je raspoložen kod Lakersa bio Jordan Clarkson, ušao je s klupe i u 34 minute upisao 33 koša, sedam skokova i isto toliko asistencija. 14 je koševa dodao Randle, 13 Kuzma. Ivica Zubac nije ulazio u igru.

Tek su dvojica igrača Indiane bila donekle raspoložena, Victor Oladipo s 26 koševa uz slabih 11/26 iz igre te Domantas Sabonis s 15 poena i 15 skokova. Bojan Bogdanović startao je u početnoj petorci i za 32 minute na parketu ubilježio 11 poena (4/6 za 2, 1/6 za 3), šest skokova, asistenciju i dvije ukradene lopte.

Toronto Raptorsi su u 20. domaćem nastupu ove sezone upisali čak 17. pobjedu, s 86:83 svladali su San Antonio Spurse i prekinuli niz od četiri uzastopna poraza protiv momčadi Gregga Popovicha.

Odličnu je partiju odigrao Kyle Lowry, s 24 je poena predvodio Raptorse. DeMar DeRozan je dodao 21 poen uz sedam skokova i šest asistencija, Valančiunas je večer okončao s 15 koševa i 11 skokova.

LaMarcus Aldridge potrošio je čak 25 lopti za 17 poena, dodao je i 14 skokova. Pau Gasol je bio jedini drugi starter Spursa s dvoznamenkastim učinkom, upisao je 15 koševa i devet skokova.