Euro 2018., skupina 1, 4. kolo, 20.01.2018, 20:30 h
Hrvatska 32:28 Norveška
Norveška

Stevanović briljirao, Hrvatska nadigrala Norvešku!

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • subota, 20.01.2018.

Hrvatska u drugom nastupu u skupini I Europskog prvenstva igrala je protiv Norveške i uzela pobjedu za ostanak u borbi za prolaz. Odličnu utakmicu odigrala je Hrvatska i zasluženo slavila s 32:28!

U ovaj put punoj zagrebačkoj Areni i u odličnoj atmosferi, Hrvatska je odigrala vrlo kvalitetnu utakmicu i upisala pobjedu protiv Norveške. U pravo vrijeme Červarovi izabranici bili su pravi i osvojili su dva vrlo bitna boda.

Ivan Stevanović sjajno je otvorio utakmicu, i prava je šteta što Hrvatska već na odmoru nije imala visoku prednost. Problem su bile izgubljene lopte, Hrvatska ih je u prvih 30 minuta imala čak osam, a Norveška dvostruko više. Uz normalan broj izgubljenih lopti i s ovakvim Stevanovićem, na odmoru bi bilo pet-šest golova razlike u hrvatsku korist.

Od početka Hrvatska je izgledala dobro, zaigrala je puno brže, povela odmah s 3:0 uz dva gola još jednom odličnog Željka Muse. Norvežani su se uspjeli vratiti na gol zaostatka, ali Hrvatska je uspjela ponovno otići na tri razlike.

Nakon što je Štrlek ukrao Norvežanima loptu, Stepančić je iz kontre zabio za najviših 8:4, imala je Hrvatska šansu i za plus pet, ali Karačić gubi loptu i Norvežani zaustavljaju nalet.

U zadnjih deset minuta prvog dijela Norveška se uspjela spustiti na minus dva, a golom Bjornsena iz sedmerca i potpuno uhvatiti priključak te doći na 15:14. Šteta što je dopušten taj povratak Norveške, Stevanović je imao niz vrlo teških obrana, norveški vratari nisu, s druge strane, bili tako raspoloženi.

Na odmor se ipak otišlo s dva gola razlike, Vori je iznudio sedmerac s istekom vremena, a Zlatko Horvat za razliku od Svjetskog prvenstva, bio je precizan, prebacio Christensena za 17:15 Hrvatske na odmoru.

U nastavku susreta Hrvatska je i dalje održavala vodstvo, niti jednom nije dopustila Norveškoj poravnanje iako je bilo prilike, ali Norvežani se nisu uspjeli potpuno vratiti.

Nakon što se dugo u nastavku igralo gol za gol, Hrvatska se uspjela odvojiti serijom 4:1 i pobjeći na 24:20 nakon čega Norveška u nastavku susreta više nijednom nije uspjela doći bliže od tri gola zaostatka.

Krizni trenuci događali su se kada je Hrvatska ostala istovremeno bez Igora Vorija i Luke Stepančića na dvije minute, ali prvo je Štrlek ukrao loptu i zabio iz kontre, a onda je Cindrić iz solo prodora isto dodao pogodak i Hrvatska je preživjela to razdoblje te je tada postalo jasno kako će večeras slaviti.

U završnici je Stevanović dao doprinos s novih nekoliko skinutih zicera i pobjeda niti u jednom trenutku nije došla pod znak pitanja.

Hrvatska je odnijela pobjedu potpuno zasluženo, odigrala je za klasu iznad onih susreta protiv Bjelorusije i Švedske i samo tako mogla je svladati Norvešku.

HRVATSKA - NORVEŠKA 32:28 (17:15)

Hrvatska: Mirko Alilović, Ivan Stevanović (15 obrana), Igor Vori, Željko Musa 3, Lovro Mihić, Manuel Štrlek 6, Zlatko Horvat 3(2), Ivan Čupić 3(3), Jakov Gojun, Stipe Mandalinić, Marko Mamić 4, Marko Kopljar 1, Luka Stepančić 3, Marino Marić 3, Igor Karačić 1, Luka Cindrić 5

Norveška: Espen Christensen (1 obrana), Torbjorn Bergerud (7 obrana), Sander Sagosen 8, Bjarte Myrhol 3, Henrik Jakobsen, Kent Robin Tonnesen 4, Magnus Jondal 2, Kristian Bjornsen 6(2), Magnus Gullerud 1, Goran Sorheim, Goran Johannessen 3, Christian O'Sullivan, Eivind Tangen 1, Harald Reinkind, Magnus Abelvik Rod, Espen Lie Hansen

Sedmerci: Hrvatska 5/5 (Čupić 3/3, Horvat 2/2), Norveška 2/2 (Bjornsen 2/2)

Isključenja: Hrvatska 12 minuta (Musa, Karačić, Stepančić 2, Vori 2), Norveška 4 minute (Tonnesen, Gullerud)

Tijek susreta: 1:0 Musa, 2:0 Štrlek, 3:0 Musa, 3:1 Jondal, 3:2 Sagosen, 4:2 Cindrić, 4:3 Tangen, 5:3 Marić, 6:3 Štrlek, 6:4 Sagosen, 7:4 Čupić (7m), 8:4 Stepančić, 8:5 Myrhol, 9:5 Stepančić, 9:6 Bjornsen, 10:6 Kopljar, 10:7 Johannessen, 10:8 Bjornsen, 11:8 Cindrić, 11:9 Tonnesen, 12:9 Mamić, 12:10 Bjornsen, 13:10 Musa, 13:11 Tonnesen, 14:11 Karačić, 14:12 Sagosen, 15:12 Cindrić, 15:13 Johannessen, 15:14 Bjornsen (7m), 16:14 Bjornsen, 16:15 Tonnesen, 17:15 Horvat (7m)

17:16 Myrhol, 18:16 Mamić, 18:17 Sagosen, 19:17 Mamić, 19:18 Bjornsen (7m), 20:18 Čupić (7m), 20:19 Johannessen, 21:19 Štrlek, 22:19 Čupić (7m), 22:20 Myrhol, 23:20 Štrlek, 24:20 Cindrić, 24:21 Sagosen, 25:21 Marić, 25:22 Gullerud, 26:22 Marić, 26:23 Sagosen, 27:23 Mamić, 27:24 Jondal, 28:24 Štrlek, 29:24 Štrlek, 29:25 Bjornsen, 30:25 Cindrić, 30:26 Sagosen, 30:27 Tonnesen, 31:27 Horvat (7m), 31:28 Sagosen, 32:28 Horvat

60. Kraj u Areni, Hrvatska odnosi pobjedu!

58. Stevanović! Obrana koja definitivno donosi Hrvatskoj pobjedu, skida zicer s krila, 32:28, dvije minute do kraja!

53. Na golu je Alilović, Norvežani spuštaju na minus tri.

51. Razdoblje s dva igrača manje Hrvatska je dobila 2:1!

50. S dva igrača manje Štrlek krade loptu i zabija iz kontre za 29:24!!

49. Krasna akcija Hrvatske i ogroman kut za Štrleka koji zakucava za 28:24!

48. Drži Hrvatska plus četiri iako je imala igrača manje.

43. I plus četiri, Cindrić, 24:20!

42. Tonnesen ne zabija s igračem više, Hrvatska ima napad za plus četiri!

39. Važan gol Čupića iz sedmerca za plus tri, napokon plus tri u drugom dijelu, 22:19.

33. Mamić drži Hrvatsku u drugom dijelu, dva gola za 19:17.

31. Počelo je drugo poluvrijeme.

30. Kraj prvog dijela, Hrvatska vodi 17:15 golom Horvata nakon isteka vremena iz sedmerca koji je izborio Vori.

29. Norvežani su došli na samo gol zaostatka pogotkom Bjornsena sa sedam metara.

25. Sagosen stvarno dokazuje kako je igračina, čim se digne, to je praktički gol.

24. Karačić lijepo s poda za 14:11 i odmah zarađuje isključenje na drugoj strani.

21. Još jedan zicer brani Stevanović! Bjornsenu u kontri kod 11:9.

19. Dva brza gola Norvežana, prvo Johannessen, a zatim iz kontre Bjornsen, za smanjenje na 10:8.

15. Sjajan ulazak Hrvatske, obrana odlična, nekoliko presječnih lopti, Stevanović četiri obrane za 15 minuta i lijepih 8:4!

9. Plus tri! Cindrić krade loptu, Štrlek bježi u kontru, a tu je najjači!

8. Krasan okret i gol Marića s igračem manje za 5:3.

6. Težak start Tonnesena na Cindriću kod gola za 4:2.

4. Dobar početak Hrvatske, 3:0, drugi gol Muse, Norvežani prvi put zabijaju preko Jondala iz odbijanca.

2. Krenulo je jurnjavom na parketu, obranom Stevanovića i dva gola Hrvatske!

1. Počeo je susret u potpuno ispunjenoj Areni!

• tomahawk9220.01.2018. u 22:24
    SVAKA ČAST OVO JE HRVATSKA!!! e ako ovako budemo grizli nemože nam niko ništa. Golemo je ovo odgirati bez Duvnjaka s kojim smo 40% jači. Prije prvenstva gledajući Mamićevu formu pojeo sam govno omalovažavajući ga,ali danas mislim da smo dobili lijevog beka za repku. Očigledno je da opet Gojun šteka... [više na forumu]