Euro 2018., skupina 1, 3. kolo, 20.01.2018, 18:15 h
Švedska 17:23 Francuska
Francuska

Sjajni Vincent Gerard nosio Francusku do pobjede protiv Švedske

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • subota, 20.01.2018.

Francuska je odigrala odličnu utakmicu protiv Švedske i nastavila stopostotan niz na ovom Europskom prvenstvu. Slavila je 23:17 uz sjajnog Vincenta Gerarda na golu s čak 19 obrana...

Švedska nije uspjela ponoviti onaj odličan nastup iz susreta protiv Hrvatske, imala je dovoljno odmora do dvoboja s Francuskom, ali nije uspjela zaprijetiti odličnim Francuzima. Obrambeno gledajući, na čelu s Vincentom Gerardom, Francuska je pokazala najviše dosad, limitirala je Švedsku na samo 17 postignutih pogodaka i zasluženo uvjerljivo slavila.

Od početka susreta Gerard je bio iznimno raspoložen, skidao je Šveđanima sve živo, nisu to bili loši pokušaji, jednostavno je vratar Montpelliera sve čitao, skidao udarac za udarcem i pomogao je svojoj reprezentaciji u održavanju vodstva.

Uz malo više koncentracije u napadu, Francuska je mogla u tim ranim minutama imati i uvjerljivije vodstvo, međutim 7:3 iz 16. minute bila je najviša prednost.

Švedska se uspjela probuditi i s dva gola Jeppsona i jednim Ekberga uspjela je smanjiti na 9:8, a do odlaska na odmor Francuska je još stigla zabiti jedan pogodak i to preko Nedima Remilija.

U drugom dijelu Šveđani su izdržali desetak minuta, golovima Wannea i Nilssona 20 minuta prije kraja uspjela je doći do poravnanja na 12:12, prvog nakon onih ranih 1:1.

Narednih sedam-osam minuta igralo se praktički gol za gol, a onda Francuzi lome utakmicu. U igru je ušao Nicolas Claire koji s dva gola u seriji 5:0 pomaže Francuzima da pobjegnu na 20:14 i riješe pitanje pobjednika.

Francuska je do kraja susreta rutinski zadržala prednost i na kraju glatko slavila 23:17 te tako ostala na vrhu ljestvice sa stopostotnim učinkom.

Uz Gerarda kod Francuske istaknuo se i Cedric Sorhaindo s pet golova i odličnim poslom u obrani. Na drugoj strani Mikael Appelgren imao je deset obrana, a Simon Jeppson s četiri gola bio je najefikasniji. Inače, Didier Dinart je u ovom susretu koristio i oporavljenog Luku Karabatića koji je susret završio dosta rano, već u 24. minuti zbog crvenog kartona.