Ciboni poraz u Beogradu nakon potpuno pada u zadnjih deset minuta

Branimir Korać • nedjelja, 21.01.2018.

Cibona je u Beogradu poražena od Partizana u susretu u kojem je odigrala solidno 30 minuta, ali u završnici je pala. Loše zatvaranje skoka u ključnim trenucima na kraju je donijelo domaćinu prevagu...

Gostovanje u Beogradu nije dobro završilo za Cibose koji su upisali poraz 80:69. Dobar dio susreta protekao je u ravnopravnoj igri, ali Cibona nije izdržala do kraja.

Cibona je na poluvremenu u Beogradu vodila 43:40, a raritetan je podatak da su samo četvorica igrača u prvih 20 minuta upisali poene. Najučinkovitiji bio je Marko Tomas koji je ubacio 16, Luka Žorić dodao je 12, Ivan Novačić osam, a Branislav Ratkovica sedam.

U nastavku susreta stvari su za Cibonu krenule krivim smjerom i Partizan je stigao do preokreta te u konačnici do ipak uvjerljive pobjede.

Nije bilo dovoljno raspoloženih igrača za značajniji otpor Beograđanima, tek Tomas, Žorić i Ratkovica što je bilo svakako premalo u ovom susretu.

"Zaslužena pobjeda Partizana. Mi smo uspjeli 30 minuta igrati dosta dobro, ali nam je u posljednjoj četvrtini presudio njihov ofanzivni skok. Nismo nastavili u istom šuterskom ritmu i to nas je koštalo pobjede" istaknuo je Tomas.

Tomas je susret završio s 22 poena dok je Žorić dodao 15 poena i sedam skokova. Kod Partizana Novica Veličković ubacio je 23 poena uz 12 skokova, a Nigel Williams-Goss 13 poena uz osam asistencija.