Slaba partija Perića u porazu Venezije, velika pobjeda Brindisija

Sportnet • nedjelja, 21.01.2018.

Nedjelja je donijela pet utakmica 16. kola talijanske Lege A u kojemu je bilo nekoliko iznenađenja. Osim iznimno važne pobjede Brindisija kod Torino, rijetko tko je mogao očekivati i slavlje Varesea u gostima kod Venezije...

PIŠE: Jan Šneler

Veliko iznenađenje priredio je Brindisi u Torinu protiv istoimenog domaćina. Domaća momčad ušla je u utakmicu sa statusom velikog favorita, međutim gosti su ih vrlo glatko pobijedili s 82:68. Od početka to nije izgledalo dobro. Već u prvoj četvrtini Brindisi je imao vodstvo 15:3 i 19:8 te se odmah vidjelo da će Torino imati ogromnih problema.

Ipak, u drugoj dionici utakmice, Torino radi veliki preokret pa se tako na poluvrijeme odlazi s vodstvom domaćih 40:33. Nakon odmora, Torino i povećava prednost te odlazi na 46:37 te se činilo kako je krizi kraj te je samo pitanje kada ćemo moći zaključiti utakmicu.

Gosti očito nisu tako vidjeli stanje stvari te su serijom 19:0 došli do ponovnog vodstva. Katastrofalno je Torino odigrao treću četvrtinu primivši čak 30 koševa. U posljednjih deset minuta velikih prilika za povratak nije bilo te su gosti maestralnom igrom došli do pobjede. Nic Moore bio je sjajan kod gostiju s 26 koševa, dok je kod Torina Antonio Iannuzzi dodao 15 poena.

Brescia nije imala velikih problema na svom terenu protiv Pesara. Gosti su pokazali pristojnu igru i na poluvremenu čak vodili s tri koša razlike, međutim odlična igra domaćih u posljednje dvije četvrtine donijela im je laganu završnicu.

Ostalo je samo pitanje s koliko će koševa razlike slaviti Brescia, a konačno su se zaustavili na razlici od 18 koševa, 88:70. Lee Moore predvodio je domaću momčad s 21 košem i osam skokova, dok je kod Pesara posebno inspiriran bio Dallas Moore s 27 koševa.

Rutinsku utakmicu odigrala je Virtus Bologna protiv Trenta. Iako konačni rezultat 82:75 ne sugerira veliku nadmoć u igri, ona je bila izražena tijekom cijele utakmice. Već na poluvremenu Virtus Bologna imala je prednost od 12 koševa prednosti a u trećoj četvrtini došli su i do velikih +18.

Bilo je jasno kako je utakmica riješena te je došlo do manjeg intenziteta u kojem se Trento uspio vratiti na pristojniji zaostatak, no više od toga nisu mogli. Marcus Slaughter odigrao je odličnu utakmicu upisavši 25 koševa i osam skokova, dok je kod Trenta solidnu partiju odigrao i Dominique Sutton s 20 koševa i 9 skokova.

Iako je Venezia u prošlim kolima ostvarila odlične rezultate te čvrsto drži treću poziciju u prvenstvu, današnja utakmica otkrila je brojne slabosti momčadi sa sjeveroistoka Italije. Podatak da u večerašnjem dvoboju s Vareseom Venezia nije niti jednom vodila dovoljno govori. Gosti su tijekom cijele utakmice kontrolirali igru, vrlo strpljivo gradeći prednost.

Na kraju su slavili s velikih 75:63 izborivši tako tek petu pobjedu ove sezone. Kod Varesea sjajan je bio tandem Tambone i Cain koji su postigli po 17 koševa, dok je kod slabijih domaćina najbolji bio Bramos s 14 koševa. Hrvatski košarkaš Hrvoje Perić ubacio je svega dva poena za 20 minuta igre.

Iako obje momčadi ne bilježe briljantne rezultate ove sezone, Pistoia je očekivano slavila protiv Capa d'Orlanda rezultatom 91:69. Praktički je sve bilo riješeno vrlo brzo jer su domaći u drugoj četvrtini imali konstantno dvoznamenkastu prednost koju su na kraju još dodatno povećali.

U momčadi Pistoie, Gaspardo je postigao 22 poena, dok je kod gostiju Atsur zabio dva manje. Naš Mario Delaš upisao je 13 koševa u porazu gostujuće momčadi.