Dario Dodić • utorak, 23.01.2018.

Čudo se u uzvratu polufinala engleskog Carabao Cupa ipak nije dogodilo, nakon pobjede na Etihadu Manchester City je u sjajnoj uzvratnoj utakmici na Ashton Gate stadionu s 3:2 svladao Bristol City...

Daleke 2001. godine posljednji je put momčad iz Championshipa u engleskom Liga kupu protiv kluba iz Premiershipa preokrenula zaostatak iz prve polufinalne utakmice i prošla u finale. Radilo se o Birminghamu, koji je u uzvratu izbacio tada Premierligaša - Ipswich. Večeras je takav zadatak bio pred Bristol Cityjem, ali problem je ležao u činjenici što je s druge strane stajao moćni Manchester City.

Svoje čudo Bristol City je već napravio u Carabao Cupu, izbacio je Manchester United i vraški namučio City u prvoj polufinalnoj utakmici na Etihadu. Večeras nisu domaći bili na toj razini na svom Ashton Gateu, ali su uzdignutih glava, uz ovacije s tribina, napustili travnjak.

City je najbolji u Premiershipu, Bristol City je u dva susreta pokazao više od nekih prvoligaša, u dvije je utakmice zabio tri gola Cityju.

Gost iz Manchestera dominirao je susretom, a u 43. je minuti stigao i do vodstva. Loše je obrana reagirala, Bernardo Silva je dohvatio već izgubljenu loptu, gurnuo je do Leroya Sanea, a ovaj je poslao u mrežu Bristola.

Ako dotad nije bilo jasno tko prolazi u finale i ide na Wembley, pojasnio je Manchester City na otvaranju drugog dijela. 14. asistenciju ove sezone upisao je Kevin De Bruyne, Sergio Agüero pogađa za 2:0.

Nisu odustajali hrabri domaćini iako su bili u očito podređenom položaju. U 64. minuti zabili su pogodak, Marlon Pack je lijepim udarcem glavom s 11 metara smanjio na 1:2.

Eruptirao je Ashton Gate u trećoj minuti sudačkog dodatka kada je Flint pogodio za 2:2, no gostima se takav rasplet nije posebno omilio, De Bruyne duboko u sučevom dodatku zabija za konačnih 3:2.

Protivnika u finalu City će saznati sutra, Arsenal dočekuje Chelsea, prvi susret na Stamford Bridgeu završio je bez pogodaka.