Euro 2018., skupina 1, 5. kolo, 24.01.2018, 16:00 h
Srbija
Srbija 27:32 Bjelorusija

Bjelorusi pobjedom protiv Srbije izbjegli posljednju poziciju

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • srijeda, 24.01.2018.

Srbija završava nastup na Europskom prvenstvu kao najlošija reprezentacija drugog kruga bez ijednog osvojenog boda. U posljednjem kolu igrala je protiv Bjelorusije i izgubila 32:27...

Susret dvije posljednjeplasirane vrste Skupine I od pete minute susreta i tada postavljenih 3:3 kretao se samo u jednom smjeru, k pobjedi Bjelorusije.

Nakon spomenute minute Puhouski, Karalek i Gajdučenko kreiraju 3:0 seriju, a točno na polovici prvog dijela Bjelorusija odlazi na pet razlike.

Srpski sastav u posljednjih šest minuta prvog poluvremena na kakvom takvom priključku držali su tek pogoci Vanje Ilića, u 24., 27. i minutu kasnije za konačnih 11:16 pred odlazak na odmor.

U drugom dijelu prva mini, 2:0 serija stigla je sa srpske strane, dva brza pogotka postigao je Bogdan Radivojević, a isti je igrač u 42. pogodio za dolazak svoje momčadi na tri gola zaostatka. No dalje od toga za Srbiju nije išlo.

Najviše zgoditaka za pobjednički sastav postigao je Puhouski, njih osam, pet je dodao Jurinok, dok su se na drugoj strani u strijelce po četiri puta upisivali Nenadić i Vanja Ilić.