Euro 2018., skupina 1, 5. kolo, 24.01.2018, 20:30 h
Hrvatska 27:30 Francuska
Francuska

Očajno prvo poluvrijeme ostavilo Hrvatsku bez borbe za medalje

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • srijeda, 24.01.2018.

Hrvatska nije uspjela ostati neporažena u dvoboju s Francuskom i ispada iz borbe za odličja. Upisala je poraz 30:27 i nije uspjela proći u polufinale gdje uz Francusku odlazi Švedska...

Jedno dobro poluvrijeme Hrvatskoj nije bilo dovoljno za svladati prejaku Francusku. Sve je propušteno još u prvom poluvremenu, polufinale je u biti prokockano u Splitu porazom od Švedske u koji je Hrvatska ušla olako, a vaditi se na Francuzima je najteže.

Poraz je upisan već u prvom poluvremenu. Hrvatska je u tih 30 minuta u pojedinim trenucima izgledala apsolutno razbijeno, bez ikakvog samopouzdanja i Francuzi su daleko lakše nego što su očekivali, čak i ne igravši na svojih 100 posto, stvorili ogromnu prednost.

Tvrdoglavo se gurala igra bez vratara iako je bilo očito da Hrvatska nema pravo rješenje za obranu Francuske koja je lakoćom oduzimala lopte i zabila niz golova na prazan gol. Pogreške su se nizale u serijama i na odmoru je bilo ogromnih i ružnih 19:13 za Francusku.

U nastavku susreta Hrvatska je pokazala znakove buđenja, ali bilo je prekasno. Uspjela je osam minuta prije kraja doći na samo gol zaostatka, ali nije imala dovoljno mirnoće da bi se potpuno vratila u susret.

Posljednje vodstvo Hrvatska je imala još u 12. minuti kada je Manuel Štrlek zabio za 7:6, ali nakon toga šest i pol minuta nije uspjela postići pogodak, Francuska je napravila seriju 4:0 i došla do preokreta i lijepih 10:7.

Kako je poluvrijeme odmicalo, Hrvatska je u napadu bila sve nemoćnija, u obrani nije imala nikakvih rješenja, vratari u prvih 30 minuta nisu obranili gotovo ništa i 19 primljenih golova do odmora riješilo je praktički susret.

U nastavku se Hrvatska borila, Alilović je obranama pomogao i kada je Cindrić smanjio na 26:25, činilo se da se otvara prilika. Međutim nakon toga Lagarde brzo zabija, Gerard skida zicer Musi, a Luka Karabatić zabija za novih plus tri.

Pokušala je Hrvatska još jednom doći na gol zaostatka, ali Francuska je rutinski zadržala prednost i zasluženo odnijela pobjedu.

Francuska je samo potvrdila da je jača od Hrvatske, ima i niz novih mladih igrača koji su došli i dolaze te nemaju apsolutno nikakve brige za budućnost.

HRVATSKA - FRANCUSKA 27:30 (13:19)

Hrvatska: Mirko Alilović (8 obrana), Ivan Stevanović (1 obrana), Igor Vori, Željko Musa, Lovro Mihić, Manuel Štrlek 6, Zlatko Horvat, Ivan Čupić 5(3), Jakov Gojun, Stipe Mandalinić 1, Marko Mamić 5, Marko Kopljar 4, Luka Stepančić 1, Marino Marić 2, Igor Karačić, Luka Cindrić 3

Francuska: Cyril Dumoulin (4 obrane), Vincent Gerard (8 obrana), Raphaël Caucheteux, Michaël Guigou 4, Kentin Mahe 5(2), Romain Lagarde 2, Nicolas Claire, Nikola Karabatić 2, Luka Karabatić 3, Benjamin Afgour, Cédric Sorhaindo 1, Nicolas Tournat, Adrien Dipanda 2, Dika Mem 3, Nedim Remili 6, Luc Abalo 1, Valentin Porte 1

Sedmerci: Hrvatska 3/3 (Čupić 3/3), Francuska 2/3 (Mahe 2/2, Guigou 0/1)

Isključenja: Hrvatska 6 minuta (Gojun 2, Musa), Francuska 10 minuta (N.Karabatić, Dipanda 2, Remili, L.Karabatić)

Tijek susreta: 1:0 Cindrić, 1:1 Sorhaindo, 2:1 Štrlek, 2:2 Mahe, 3:2 Cindrić, 3:3 Mem, 3:4 Mem, 3:5 Dipanda, 4:5 Marić, 5:5 Mamić, 6:5 Čupić, 6:6 Mem, 7:6 Štrlek, 7:7 Guigou, 7:8 Mahe, 7:9 N.Karabatić, 7:10 Guigou, 8:10 Čupić (7m), 9:10 Mamić, 9:11 Lagarde, 10:11 Štrlek, 10:12 Dipanda, 10:13 Remili, 10:14 Remili, 11:14 Mamić, 11:15 Remili, 12:15 Štrlek, 12:16 Mahe (7m), 12:17 Porte, 12:18 Guigou, 13:18 Kopljar, 13:19 Mahe (7m)

14:19 Mamić, 14:20 Remili, 15:20 Mamić, 15:21 Guigou, 16:21 Stepančić, 16:22 N.Karabatić, 17:22 Čupić, 17:23 Abalo, 18:23 Čupić (7m), 18:24 Remili, 19:24 Kopljar, 20:24 Štrlek, 20:25 Remili, 21:15 Mandalinić, 22:25 Štrlek, 22:26 L.Karabatić, 23:26 Kopljar, 24:26 Čupić (7m), 25:26 Cindrić, 25:27 Lagarde, 25:28 L.Karabatić, 26:28 Kopljar, 26:29 L.Karabatić, 27:29 Marić, 27:30 Mahe

60. Gerard brani i Mandaliniću, to je kraj.

59. Manje od dvije minute do kraja, Francuska ima plus tri.

58. Tri minute do kraja, Gerard brani Kopljaru.

54. Gerard brani važan pokušaj Muse. 27:25 i napad Francuska. Luka Karabatić podiže na 28:25.

53. 26:25 smanjuje Cindrić!!

52. Polako se Hrvatska vraća u utakmicu, Čupić je smanjio iz sedmerca na 26:24!

49. Hrvatska je nakon dugo vremena na minus tri, kontra Štrleka za 25:22.

44. I što ti vrijedi obrana vratara i ako uspiješ nešto nekim čudom i obraniti, kada sve to vratiš protivniku. Opet izgubljena lopta.

43. Opet plus pet, Remili.

42. Napokon minus četiri, Štrlek iz kontre.

40. Mala nada za Hrvatsku, ima priliku smanjiti po prvi put u drugom dijelu na minus četiri, ali izblokiran je Stepančić.

36. Alilović je probranio, dva neuspješna napada Francuza, ali Hrvatska će igrati s igračem manje zbog isključenja Muse.

34. Isključen Dipanda, ali Dumoulin brani Cindriću i problemi se nastavljaju.

32. Alilović brani sedmerac Guigouu pa Mamić zabija za 19:14.

31. Zadnjih 30 minuta nade u čudo.

30. Poluvrijeme. Francuska vodi 19:13, Hrvatska igra vrlo loše na obje strane parketa. Potpuna psihološka blokada.

29. Potpuni raspad Hrvatske, Francuska se šeta do pobjede i vodi 18:12.

26. Hrvatski vratari ponovno kasne na utakmicu, jedna jedina obrana i to što je Sorhaindo praktički dodao loptu Stevanoviću.

23. Remili 14:10, još jedna izgubljena lopta.

22. Svaku grešku Francuzi kažnjavaju i ponovno idu na plus tri, 13:10.

19. Povezala je Hrvatska dva gola i stigla na 10:9, na golu je Alilović, Stevanović nije dobro krenuo.

18. Najviša prednost Francuske, 10:7, napad je pao, obrana je stala i Francuska je lako došla do 4:0 serije.

15. I Francuska opet vodi, Kentin Mahe.

14. Ništa od plus dva, probijanje Cindrića, Guigou iz kontre za 7:7.

13. Prva obrana Stevanovića, Gerard ima dvije. Hrvatska ima napad za plus dva.

11. Francuzi s dva igrača manje, Čupić za 6:5!

9. Vraća se Hrvatska, marić i Mamić za 5:5!

8. Plus dva Francuske, izgubljena lopta i kontra za Dipandu.

7. Prvo vodstvo Francuza vezanim golovima Mema.

5. Hrvatska održava minimalnu prednost, a Francuzi hvataju., 3:2 Cindrić drugi gol.

2. Sjajna atmosfera u Areni, Cindrić iz kontre za 1:0!

• Obrisan korisnik24.01.2018. u 22:44
    Ne pratim rukomet ali godinama primjecujem ista dešavanja. Velika očekivanja, onda poraz ili od francuza ili nekoga iz Skandinavije. Onda kako trener ima pogrešnu taktiku itd. Pobogu, uvijek isto. Tako će biti i za dvije i za četiri godine itd. Bez veze sport
  • Shime sa planine24.01.2018. u 22:16
    Pa onda idemo na lokalna prepucavanja, da li ne idemo u polufinale zbog izgubljene utakmice u Splitu ili ove u Zagrebu... ma zbog obje ne idemo u polufinale. Pa si u Splitu imao samo dalmatinsku muziku, u Zagrebu zagrebacku ili stranu. Lokalnacionalizam je u svakom slucaju izgubio.