Euro 2018., skupina 2, 5. kolo, 24.01.2018, 20:30 h
Njemačka 27:31 Španjolska
Španjolska

Španjolska u izravnom dvoboju s Njemačkom izborila polufinale

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • srijeda, 24.01.2018.

Španjolska i Njemačka u izravnom dvoboju odlučivali su o drugom putniku u polufinale iz skupine II. Danska je već ranije osigurala prvo mjesto, a Španjolci su izborili prolaz pobjedom protiv Njemačke 31:27...

Izjednačeno je gotovo u potpunosti bilo prvo poluvrijeme posljednjeg dvoboja u Skupini II. I Njemačka i Španjolska po nekoliko su puta na svojoj strani imale po dva pogotka prednosti, s jedne je strane pogocima prednjačio Philipp Weber, dok se s druge u tom istom period četiri puta u strijelce upisao Aguinagalde.

Drugo poluvrijeme ponudilo je jednu potpuno drugačiju priču, njemački sastav kao da nije izašao na teren pa je tako Španjolska u periodu od 34. do 44. minute nanizala osam pogodaka. Nezaustavljivi su u tim trenucima bili Sole, Balaguer, Gurbindo i Entrerrios i tu se, pokazalo se kasnije, i prelomio susret na nesreću i ovako vrlo blijede Njemačke na Prvenstvu na koje je došla braniti europski naslov.

Nakon deset minuta bez pogotka u španjolskoj mreži, u dvije je minute tri puta u nju poentirao Kai Hafner, na ulasku u 57. minutu izvukli su njemački rukometaši svoje zadnje snage, stigli do 4:0 serije što je u konačnici bilo dovoljno za poraz od četiri razlike.

Šest pogodaka postigao je Balaguer, dok su Dujšebajev i Sole bili precizni pet puta, od čega je potonji završio sa stopostotnim učinkom. Rodrigo Corrales svoju je mrežu uspješno obranio 11 puta, a Perez de Vargas na taj je učinak dodao svojih šest obrana. S druge strane Wolff je upisao devet obrana, Heinevetter tri dok je u napadu najbolji bio strijelac pet pogodaka Hafner.