Dario Dodić • subota, 27.01.2018.

Svega je sinoć bilo u NBA-u, Philadelphia 76ersi su nakon 14 godina upisali pobjedu u gostima kod San Antonija, dok su Cleveland Cavaliersi napokon svladali Indiana Pacerse. U posljednjim trenucima dvoboja protiv Rocketsa ozlijedio se DeMarcus Cousins...

Četvrta je sreća, čini se za Cleveland Cavalierse. Posrnuli viceprvaci sinoć su iz četvrtog pokušaja ove sezone napokon stigli do pobjede protiv Indiana Pacersa. Slavili su Cavsi 115:108, a LeBron James je ostvario ono što rijetkima uspijeva.

63. LeBronov triple-double u karijeri zapravo je bio quadruple-double. Naime, uz 26 koševa, 11 asistencija i desetskokova LeBron je ubilježio čak 11 izgubljenih lopti te je postao tek treći igrač u posljednjih 15 godina, uz očekivan dvojac na toj listi (Harden - Westbrook), koji je upisao quadruple-double. To je LeBronov najgori učinak karijere što se tiče izgubljenih lopti.

Nisu Cavsi niti u četvrtom ogledu protiv Pacersa impresionirali, ali posrnuli prvak Istoka prihvatio je bilo kakvu pobjedu. Tek četvrti put u posljednjih 11 utakmica Cavsi su upisali pobjedu.

Pacersi su pobjedu uručili domaćinima kada su do poluvremena primili čak 73 koša. Uspjeli su stići na samo pet poena zaostatka u završnici, ali to je bilo sve.

Uz LeBrona svakako treba istaknuti J.R. Smitha, koji je večer okončao s 23 poena, šutirao je tricu 7/13. 14 poena je s klupe dodao Derrick Rose, Kevin Love je ubacio deset poena uz uz 13 skokova.

Najbolji kod Pacersa bio je Victor Oladipo s 25 poena, šest skokova i sedam asistencija, 19 je poena uz sedam asistencija i čak šest ukradenih lopti dodao Darren Collison. Domantas Sabonis ubacio je 17 koševa i dodao 11 skokova. Bojan Bogdanović nije se proslavio u napadu, za 27 minuta igre ubilježio je deset poena (1/1 za 1, 3/7 za 2, 1/6 za 3), dva skoka, četiri asistencije i ukradenu loptu.

Od 2004. godine Philadelphia 76ersi nisu pobijedili u San Antoniju, u gostima kod Spursa. Sinoć su taj negativan niz prekinuli i u drugom međusobnom ogledu ove sezone stigli do druge pobjede. I to kakve!

Sixersi su posve razbili Spurse, zadržali ih na najnižem ukupnom broju poena ove sezone, utakmica je završila 97:78.

Sixersi su poslije zasluženo slavili u svlačionici, dok je trener Spursa Gregg Popovich tek reka: "Da sam navijač San Antonija, večeras bih tražio povrat novca za ulaznicu."

Najbolji je kod Sixersa bio gotovo savršeni Ben Simmons, u 34 minute upisao je 21 koš (10/11 iz igre) uz sedam asistencija. 18 je koševa uz 13 uhvaćenih lopti dodao Joel Embiid, a vrlo dobru je partiju pružio i Dario Šarić. Šiši je u 28 minuta prikupio 15 koševa (1/2 za 1, 4/9 za 2, 2/4 za 3), uz osam skokova, tri asistencije i blokadu.

Jedini je kod Spursa prolaznu ocjenu zaslužio LaMarcus Aldridge, ubacio je 18 poena. 11 je dodao Pau Gasol, deset uz devet skokova DeJounte Murray.

New York Knicki su dugu gostujuću turneju okončali kod Phoenix Sunsa i to na vrlo uspješan način. Slavili su Knicksi s vrlo uvjerljivih 107:85.

Bio je to šest poraz u posljednjih sedam utakmica za Sunse, u posljednje dvije utakmice niti jednom nisu vodili. Sinoć nisu bili zadovoljni sucima, Devin Booker isključen je u trećoj četvrtini.

Dragan Bender dobio je prekomandu natrag na klupu nakon što se u sastav vratio Marquese Chriss. Nije impresionirao, šutirao je 1/12 iz igre. Bender je na parketu proveo 18 minuta, promašio je jedan šut za tri poena, prikupio četiri skoka i jednu blokadu. Najbolji kod Sunsa bio je Warren s 20 poena, Jackson je pridodao 18.

Knickse je predvodio Enes Kanter s 20 koševa i deset skokova, 19 je poena dodao Porzingis, na 18 se zaustavio Trey Burke.

Skupo su New Orleans Pelicansi platili pobjedu 115:113 protiv Houston Rocketsa na svom parketu. U posljednjim trenucima susreta, u pokušaju hvatanja lopte nakon što je promašio slobodno bacanje DeMarcus Cousins se uhvatio za petu.

Bila je to posljednja akcija Cousinsa ove sezone, iz kluba je potvrđeno da je na lijevoj nozi zaradio puknuće ahilove tetive, samo tjedan dana nakon što je završio u početnoj petorci na All-Staru.

S 27 je koševa, 11 skokova i pet blokada Pelicanse do pobjede predvodio Anthony Davis, 21 je koš uz sedam asistencija pridodao Jrue Holiday. 20 je koševa s klupe dodao Darius Miller. Cousins je utakmicu i sezonu završio s 15 koševa, 13 skokova i 11 asistencija.

Najbolji kod Rocketsa bio je Chris Paul s 38 koševa i osam asistencija. 23 je koša i 11 asistencija, uz vrlo slabih 1/3 za tri poena, ubilježio James Harden, Eric Gordon je s klupe pridonio 27 koševa.

U redove Milwaukee Bucksa vratio se nakon kraće pauze Giannis Antetokounmpo što je rezultiralo dominantnom predstavom i uvjerljivom pobjedom 116:91 protiv Brooklyn Netsa.

Giannis je utakmicu završio s 41 košem i 13 skokova. 21 je koš dodao Khris Middleton. Po 14 koševa su kod Netsa upisali Carroll i Russell, 13 je dodao Crabbe.

• narada10827.01.2018. u 20:27
    imas pravo, 4, kategorija bi mogli bit ukradene lopte ili blokovi, dakle ono sto je korisno...