Branimir Korać • četvrtak, 01.02.2018.

Bivši igrač Osijeka i Hajduka Anton Maglica u derbiju 22. kola ciparskog prvenstva upisao se među strijelce, ali njegov Apollon nije uspio slaviti...

Veliki derbi između Apollona i Apoela bio je ujedno i dvoboj za prvo mjesto, a u taj susret Apollon je ušao kao vodeći s bodom prednosti nad velikim rivalom. Kao domaćin ugostio je Apoel, ali nije uspio slaviti, poražen je 2:1.

Domaćin je čak i poveo u 26. minuti, nakon ubačaja iz kornera kojem je prethodila loša reakcija gostujuće obrane, Anton Maglica dobro se izborio za prostor i došao ispred čuvara te iz peterca skrenuo loptu u mrežu.

Bivši član Osijeka i Hajduka tako je osigurao prednost svojoj momčadi, ali na odmor se ipak otišlo s poravnatih 1:1. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Norvežanin Ghayas Zahid poravnao je na 1:1.

U drugom dijelu gosti nisu dugo čekali na preokret, u 53. minuti Emilio Nsue zabio je za 2:1 i tako bio među strijelcima u sva tri nastupa od dolaska iz Birminghama ove zime.

Posljednjih 20 minuta gosti su odigrali bez isključenog Giorgiosa Merkisa, no domaćin nije izvukao barem bod.

Maglica i Antonio Jakoliš u domaćem sastavu odradili su cijelu utakmicu.