Mihaela Bradovski • četvrtak, 01.02.2018.

Barcelona je napravila prvi korak prema prolazu u finale Kupa kralja. U prvom polufinalnom dvoboju svladala je na Camp Nouu Valenciju s 1:0 pogotkom Luisa Suareza...

Nakon što su Leganes i Sevilla u prvom susretu odigrali 1:1, Barcelona je svladala Valenciju s 1:0 i približila se finalu Kupa kralja. Bio je tu susret kakav se upravo i očekivao, Barcelona je dominirala, bila bolja i na kraju zasluženo slavila.

Valverdeova momčad na Mestallu odnosi samo pogodak prednosti, ali i čistu mrežu te je jasno kako će Valencia imati izrazito težak posao. Ne smije primiti pogodak jer u protivnom mora zabiti barem tri, a s druge strane mora minimalno jedan gol postići kako bi izborila barem produžetke.

U prvom poluvremenu Valencia se dobro držala, Barcelona tu nije stvorila previše prilika unatoč potpunoj dominaciji i ogromnom posjedu lopte na svojoj strani, izraženom u postocima 79:21.

U nastavku susreta Barcelona je ipak počela pronalaziti put prema golu gostiju, stvorila je više prilika i stigla do pogotka. U 67. minuti Messi je dobio loptu u 16 metara, otišao previše ukoso da bi zapucao na gol, ali odlično je primijetio Luisa Suareza na drugoj vratnici i Urugvajac je glavom poslao loptu u mrežu.

Suarez je tako nastavio odličnu golgetersku formu i postigao svoj čak deveti gol u svim natjecanjima u 2018. godini, više od ijednog igrača u Primeri.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao, Barcelona je proslavila pobjedu i odnosi prednost na uzvrat na Mestalli.

Ivan Rakitić odradio je 68 minuta, minutu nakon gola Suareza zamijenio ga je Paulinho.