Cibona preživjela vruće gostovanje na Gripama: "Moramo još rasti, skoro smo izgubili"

Branimir Korać • petak, 02.02.2018.

U derbiju 15. kola A-1 lige, Cibona je na Gripama svladala Split 97:80. Uvjerljiva pobjeda Cibosa u susretu koji je odlučen u drugom poluvremenu, u početnoj fazi kada se Cibona potpuno odvojila...

Cibona je s dosta opreza otputovala u Split svjesna kako neće imati lagan posao. I nije bio iako rezultat sugerira drugačije, posebno u prvom poluvremenu Split je pružao dobar otpor i Cibona je bila u problemima.

Međutim odlično otvaranje drugog poluvremena riješilo je pitanje pobjednika, tu su Cibosi stvorili razliku, napravili visoku prednost i uspješno priveli susret kraju iako je Split početkom posljednje četvrtine napravio veliku seriju i smanjio an samo dva poena zaostatka.

”Prije svega bih čestitao svojim momcima. Pokazali smo karakter iako smo imali određene greške i mlako ušli u utakmicu. Pokušali smo povećati rotaciju i pridonijeti momčadskom duhu”, izjavio je nakon utakmice u Splitu trener Cibone Ante Nazor.

”Mi moramo još rasti, skoro smo izgubili utakmicu. To se ne smije događati ako mislimo biti ozbiljna ekipa. Očekivao sam težu utakmicu nego što je to bilo u Kupu jer je protivnik dignuo formu. Mi se još uvijek tražimo. Čestitao bih protivniku i ovoj publici u Splitu”, zaključio je Nazor.

”Ušli smo slabo u utakmicu, ali smo se uspjeli vratiti do poluvremena. Vratili smo onu igru koju smo i trebali igrati od početka. U trećoj četvrtini smo prelomili utakmicu i na kraju zasluženo pobijedili. Čestitam Splitu na dobroj utakmici”, podvukao Luka Žorić.

Najbolji kod pobjednika bili su Marko Tomas s 21 poenom i devet skokova, Ivan Novačić s 18 poena i sedam skokova te Luka Žorić s 15 poena i deset skokova.

Kod Splita Henrik Širko ubacio je 18 poena, a Mateo Kedžo 16 poena.