Espanyol
Espanyol 1:1 Barcelona
Barcelona

Dario Dodić • nedjelja, 04.02.2018.

Zanimljiv gradski derbi na kišom natopljenom El Pratu odigrali su Espanyol i Barcelona. Barca je bila na rubu prvog poraza u prvenstvu, no u završnici Gerard Pique zabija za bod gostiju...

Bez Messija, Rakitića i Jordija Albe odlučio je ući u gradski derbi protiv Espanyola trener Barcelone Ernesto Valverde. Kocka se nije isplatila, Barca nije izgledala dobro i nije uspjela slomiti otpor odličnog domaćina.

Mogao je Philippe Coutinho stići do prvijenca u 22. minuti susreta, ali njegov lijepo odmjereni udarac završava na gredi, nijedna momčad u ligama petice nije toliko puta zatresla okvir protivničkog gola kao Barcelona (23).

Uzvratio je domaćin preko Lea Baptistaa, ali nije se dao nadmudriti Ter Stegen, na odmor se otišlo bez pogodaka.

Shvatio je u nastavku Valverde da je vrag odnio šalu pa na travnjak šalje Messija i Roberta. No, u tim je trenucima kiša u Barceloni toliko natopila travnjak da je bilo gotovo nemoguće igrati, pogotovo Barceloni koja njeguje tehnički nogomet od noge do noge.

Više je u tim trenucima pokazivala domaća momčad, što je uskoro i naplatila. Igrala se 66. minuta, slabo je loptu ispucao Ter Stegen, osvajaju je na polovici Barce domaći nogometaši, s desne strane ubacio je Garcia, točno na glavu Gerarda Morena, koji snažnim udarcem matira Ter Stegena za vodstvo Espanyola.

Ubrzo je u igru ušao i Alba, a prekomandu u napad dobio je i Pique. Pritisak gostiju urodio je plodom u 82. minuti, slobodnjak je s lijeve strane izveo Messi, u sredini pronalazi Piquea koji glavom pogađa za 1:1 i nastavak velikog Barceloninog niza bez poraza.

U samoj završnici podigle su se tenzije, a sve je započelo nakon što je poslije pogotka Pique prstom "ušutkao" publiku. Uzvratio mu je grubim startom Moreno, pomalo pogubljeni sudac Manzano podijelio je nekoliko kartona, ali nije uspio smiriti tenzije, porječkanja su nastavljena i nakon što je označio kraj susreta.