Dario Dodić • subota, 10.02.2018.

Andrej Kramarić i drugu je utakmicu zaredom tresao protivničke mreže u Bundesligi. Nakon što je prekinuo golgeterski post u prošlom kolu Andrej je dvaput zabio u današnjoj pobjedi Hoffenheima, a posebno je impresivan njegov drugi gol. Ante Rebić načeo je mrežu Kölna, Eintracht Nike Kovača u golijadi je slavio s 4:2...

Hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić još je jednom potvrdio da nije zaboravio postizati pogotke. Krama je drugi put zaredom startao od prve minute i drugu utakmicu zaredom zabio gol za Hoffenheim, koji je na svojem travnjaku s 4:2 svladao Mainz.

Dva je gola u pobjedu Hoffenheima ugradio Kramarić, a posebno je impresivan bio onaj za konačnih 4:2.

Poveli su domaći u 27. minuti, Adam Szalai je u sjajnoj formi, doveo je Hoffenheim u vodstvo na dodavanje Gnabryja. Vratio je goste u egal Berggreen već iduće minute, bio je to konačan rezultat nakon prvih 45 minuta.

Kramarić se najbolje snašao u gužvi u petercu Mainza u 67. minuti i zabio za novo vodstvo Hoffenheima, Szalai je sedam minuta kasnije drugim golom povisio na 3:1. Vratio je još jednom u igru goste Berggreen, ali Kramarić fenomenalnim golom iz slobodnog udarca u 88. minuti zabija za konačnih 4:2.

Identičnim je rezultatom do pobjede protiv Kölna u Frankfurtu došao Eintracht Nike Kovača, zanimljivo je kako je to prvi put da je Eintracht zabio četiri gola u utakmici Bundeslige otkako je klupu preuzeo bivši hrvatski izbornik.

Goste je u 15. minuti načeo Ante Rebić svojim šestim golom sezone. Lijepo su po desnoj strani kombinirali domaći nogometaši, u završnici Jović snažnom prizemnom paralelom pronalazi hrvatskog napadača koji lagano posprema loptu u mrežu.

Terodde je u nastavku s bijele točke vratio goste u život, ali samo dvije minute kasnije Russ vraća Eintracht u vodstvo. Šest minuta je trebalo domaćima za novi pogodak, ovog puta strijelac je bio Falette. Sjajnih osam minuta Eintrachta zaključio je Wolf pogodivši za 4:1 u 67. minuti. Konačnih 4:2 postavio je drugim golom Terodde.

Rebić je u igri boravio do 82. minute kada ga je zamijenio Gaćinović.

Do pobjede je na svom travnjaku stigla i Borussia Dortmund protiv HSV-a. Još se jednom sjajnom investicijom pokazao Michy Batshuayi, postigavši prvi pogodak na susretu u 49. minuti. Do tog trenutka Batshuayi je sudjelovao kod sva četiri pogotka Borussije otkako je stigao iz Chelseaja (tri gola i asistencija).

Pobjedu domaćina potvrdili su Schürrle i Götze u drugoj minuti sudačkog dodatka. Potonji je poentirao, a Schürrle asistirao.

I Hannover je kao domaćin upisao sva tri boda, uz vrlo dobar nastup Josipa Eleza. Slavio je Hannover protiv Freiburga s 2:1. Anton i Klaus su doveli domaće u prednost od 2:0 da bi Gulde u 88. minuti zabio za konačnih 2:1.