Vrlo dobar nastup Simona u slavlju Efesa, Tofaš i Fenerbahče nastavljaju s pobjedama

Petar Jenjić • nedjelja, 11.02.2018.

Odigrane su još četiri utakmice 18. kola turske Super ligi. Tofaš i Fenerbahče zaključili su svoje dvoboje tijesnim pobjedama i tako ostali u međusobnoj borbi za prvo mjesto, dok je do novog slavlja stigao Anadolu Efes za koji je Kruno Simon odigrao dobru utakmicu...

Tofaš i Fenerbahče nastavljaju s pobjedama i borbom za prvo mjesto. Prvospomenuta momčad slavila je u vrlo dramatičnom dvoboju u gostima kod Bešiktaša rezultatom 60:59, a pobjednički koš tri sekunde prije kraja ubacio je Kenneth Kadji.

Najbolji su s po 14 koševa u slavljeničkim redovima bili Pierria Lee Henry i Tony Crocker. Bešiktaš su predvodili Sertac Sanli sa 16 koševa i osam skokova te Joshua Adams s 13 poena i sedam asistencija.

Do 15. pobjede u sezoni Fenerbahče je stigao na gostovanju kod posljednjeplasiranog Gaziantepa i to nešto teže od očekivanog, slavio je rezultatom 95:90. Iako je imala 13 koševa prednosti pet minuta prije kraja (83:70), momčad Željka Obradovića pobjedu je osigurala tek u samoj završnici susreta jer se domaćin u dva navrata uspio spustiti na samo minus tri, ali za nešto više nedostajalo je vremena.

Goste je do pobjede predvodio Jan Vesely s 18 koševa i pet skokova, dok je Marko Gudurić dodao 11 poena. Gaziantepu nije pomogao niti raspoloženi Sean Armand s 20 koševa (trica 6/9) i šest asistencija.

Četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica, a 12. ukupno, na domaćem je parketu upisao Anadolu Efes koji je bio bolji od Eskišehira rezultatom 89:77. Iako to konačan rezultat možda i ne sugerira, gostujuća momčad u priključku je bila sve do završne tri i pol minute, no do kraja susreta nije postigla nijedan poen, Efes je ubacio osam uzastopnih koševa i tako osigurao pobjedu.

Domaćina je do pobjede predvodio Brock Motum s 25 poena i pet skokova, dok je Bryant Dunston dodao 14 koševa i šest skokova. Kruno Simon zaključio je susret s deset poena (0/2 za dva, 3/6 za tricu, slobodna bacanja 1/1), šest skokova i devet asistencija za 28 i pol minuta provedenih na parketu. Najbolji je kod gostiju bio Vjačeslav Kravcov s 23 koša i 11 skokova.