Cibona prekinula seriju poraza u ABA ligi tijesnom pobjedom protiv Igokee

Branimir Korać • nedjelja, 11.02.2018.

Više uzbudljiva nego kvalitetna utakmica u Domu Dražena Petrovića otišla je na stranu Cibone. S tijesnih 87:86 Cibosi su svladali Igokeu i tako stigli do prve pobjede u regionalnoj ligi u ovoj godini...

Još tamo od predbožićnog razdoblja i gostovanja u Ljubljani, Cibona nije znala za pobjedu u regionalnoj ligi. Bacilo ju je to na pretposljednju poziciju na ljestvici, izgubila je u tom razdoblju u Zagrebu čak i od MZT-a koji je uvjerljivo posljednji i uglavnom služi za punjenje samopouzdanja svojim protivnicima.

Napokon je pronađena žrtva, u Zagrebu je izvučena pobjeda protiv Igokee 87:86 u susretu u kojem su jednako tako mogli slaviti i gosti. Bio bi to samo još jedan poraz po Ciboninom poučku, naime imali su Cibosi vodstvo najvećim dijelom susreta i onda u završnici doživjeli blackout i gosti su došli do preokreta.

Za ovu pobjedu Cibosa u velikoj mjeri zaslužan je vanjski šut. Šutirao je domaćin za tricu 13/23, imao je jedno vrijeme i preko 75 posto ubačaja za tri poena dok su gosti s druge strane dosta promašivali s vanjskih pozicija.

Cibona je tijekom cijelog prvog poluvremena bila u vodstvu, imala je najviših devet razlike, a na odmor je odnijela prednost 44:39.

Drugo poluvrijeme otvorila je vrlo dobro i predvođena Bilinovcem i Uljarevićem napravila je odmah seriju 11:0 te povela s visokih 55:39. Rozićeva trica ubrzo je Cibonu odvela do najviših 58:41 da bi Igokea nakon toga polako počela smanjivati zaostatak.

Na kraju treće dionice prednost Cibone i dalje je iznosila dvoznamenkastu razliku (71:61) nakon čega je domaćin ušao u crnu rupu i Igokea je serijom 14:0 povela 80:76.

Dvije minute prije kraja Artis je s linije slobodnih bacanja odveo Igokeu do ugodnih 86:80, međutim bili su to posljednji poeni gostiju na susretu, Cibona je napravila seriju 7:0 i otišla do pobjede. U zadnjih desetak sekundi Igokea je imala napad za pobjedu, no Tomas je dobro zatvorio Reinhardta čiji težak šut za tricu sa sirenom ne ulazi.

Kod Cibone Luka Žorić ubacio je 19 poena uz sedam skokova, Karlo Uljarević 14 poena, a Branislav Ratkovica 11 poena uz šest asistencija. Kod poraženih Katin Reinhardt ubacio je 17 poena uz šest asistencija, a Nikola Jevtović 16 poena uz sedam skokova.