Crvena zvezda lakoćom do pobjede protiv Zadra

Petar Jenjić • ponedjeljak, 12.02.2018.

Košarkaši Crvene zvezde nisu imali prevelikih problema protiv Zadra u posljednjem susretu 20. kola regionalne ABA lige. Srpska momčad na domaćem je parketu bila bolja rezultatom 97:67 i tako se ponovno vratila na prvo mjesto ljestvice...

Nekoliko dana uoči početka završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića kojem je domaćin, Zadar je gostovao kod Crvene zvezde, u utakmici koja gostima ništa nije donosila, dok domaćina vraća na prvo mjesto ljestvice uoči doigravanja. Očekivano, srpska momčad stigla je do 17. pobjede i ponovno preskočila Budućnost, dok je Zadar pao na omjer od devet pobjeda i 11 poraza.

430.

Košarkaš Crvene zvezde Branko Lazić postao je igrač s najviše nastupa u povijesti kluba. Kapetan beogradske momčad večeras je upisao službeno 430. nastup čime je prestigao dosadašnjeg rekordera Slobodana Nikolića.

Zadar je krenuo bolje na otvaranju posljednjeg susreta 20. kola ABA lige i bio u prednosti kroz veći dio prve četvrtine. Ipak, u samoj završnici James Feldeine pogodio je tricu za minimalno vodstvo Zvezde (19:18) koje je podebljala u minutama koje su uslijedile. Seriju od 10:1 zaključio je Alen Omić u 11. minuti (26:19).

Vrlo brzo domaćin je stigao i do prve dvoznamenkaste prednosti, polako, ali sigurno stvarajući zalihu za nastavak susreta. 25 koševa postigla je Zvezda u drugoj četvrtini naspram 17 poena Zadra i u jednom trenutku imala 15 koševa viška (44:29). Ipak, do kraja poluvremena Naglićeva momčad uspjela je malo smanjiti zaostatak (47:36).

Domaćin je drugo poluvrijeme otvorio s 12:4 i došao do 19 koševa viška (59:40). U preostalih petnaestak minuta dvoboja srpska momčad bez prevelikih je problema održavala stečenu prednost i stigla do sigurne pobjede.

Zvezdu su do pobjede s po 14 poena predvodili James Feldeine i Alen Omić, dok je Mathias Lessort dodao 13 koševa i osam skokova. Kristijan Krajina sa 16 koševa, šest skokova i šest asistencija bio je najbolji kod Zadra, Preston Knowles dodao je deset poena.