Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 5:2 Strasbourg
Strasbourg

Mihaela Bradovski • subota, 17.02.2018.

Strasbourg je jedna od dvije momčadi koje su ove sezone uspjele svladati PSG u francuskom prvenstvu, a iznenađenje iz prvog susreta nije uspio reprizirati i u dvoboju u Parizu...

Nakon poraza u Madridu protiv Reala u prvom susretu osmine finala Lige prvaka, PSG je na Parku prinčeva ugostio Strasbourg koji se već pokazao neugodnim protivnikom ove sezone. Međutim ovaj put Parižani su bili puno oprezniji i upisali pobjedu 5:2 iako je Strasbourg još u drugom dijelu podgrijavao nadu u neko čudo.

Gosti su vodili 1:0 pa sredinom drugog dijela smanjili na 3:2, nisu se samo branili, međutim Parižani su s dva gola Edinsona Cavanija u završnici otklonili svaku pomisao na novo iznenađenje. PSG je stigao do 13. uzastopne domaće pobjede u Ligue 1 čime je postavio klupski rekord.

Počelo je sjajno za goste, Jean-Eudes Aholou u šestoj minuti zabio je za vodstvo Strasbourga, ali već do polovice prvog poluvremena domaćin je stigao do preokreta i vodstva 3:1.

Prvo je Julian Draxler u desetoj minuti poravnao na 1:1 da bi u razmaku od samo minutu na sredini poluvremena Neymar i Di Maria odveli PSG na 3:1. Neymar je do pogotka došao nakon što je promiješao obranu na čelu s vratarom u petercu Strasbourga, a Di Maria je vrlo brzo u situaciji jedan na jedan s vratarem bio precizan.

U nastavku susreta Strasbourg je pokušao doći do smanjenja zaostatka i u tome uspio. U 67. minuti sijevnula je kontra gostiju koju u pogodak pretvara Bahoken i smanjuje na 3:2, no domaćin, točniju Cavani, pobrinuo se da ne bude neke nervoze u završnici.

Oba puta Urugvajac je pobjegao obrani gostiju nakon dugačkih lopti Pastorea i Neymara, nije pogriješio i oba puta lakoćom je svladao vratara.

PSG je tako stigao do očekivane i važne pobjede kojom povećava prednost nad pratiteljima na vrhu ljestvice.