Monaco
Monaco 4:0 Dijon
Dijon

Marjan Kreševac • petak, 16.02.2018.

Monaco i Dijon otvorili su 26. kolo prvenstva Francuske. Domaći su uspjeli slaviti rezultatom 4:0 i smanjili zaostatak za vodećim PSG-om na devet bodova...

Nogometaši Monaca tražili su u premijeri 26. kola Ligue 1 sva tri boda ne zbog nastojanja da se približe vodećem PSG-u i uključe u eventualnu borbu za naslov prvaka jer to je manje više gotova stvar, već da se što je više moguće odvoje od Marseillea i učvrste svoju drugu poziciju. U skladu s tim planovima domaćini su se postavili izrazito agresivno od prvog sučevog zvižduka.

Već u drugoj minuti Djibril Sidibe pronašao je Yourija Tielemansa no udarac je bio iz teške pozicije tako da lopta odlazi visoko preko gola. Sidibe je ponovno bio u ulozi asistenta i u 13. minuti kada je nakon prodora po desnoj strani povratnom loptom pronašao Keitu koji odmjerenim udarcem pogađa mrežu Baptista Reyneta.

Primljeni pogodak pozitivno je djelovao na goste koji su se probudili i odlučnije krenuli prema vratima Danijela Subašića. Iako je namjera bila neupitna rezultati su izostali, gosti su tek jednom zapucali u okvir gola i to u 29. minuti no udarac je bio preslab tako da je postao lak plijen za našeg reprezentativnog vratara.

Subašić se našao na iskušenjima u 53. i 56. minuti no u oba slučaja pravovremenim i kvalitetnim reakcijama spriječio je bilo kakvo iznenađenje u pogledu rezultata na semaforu. Za promjenu pobrinuli su se ponovno domaći igrači u 69. minuti ovoga puta udarcem Fabinha s bijele točke. U posljednjim minutama susreta gosti su se potpuno raspali i primili dva pogotka, u 87. minuti zabio je Rony Lopes, a u sudačkoj nadoknadi Kamil Glik.