Fuenlabrada u završnici do pobjede, Suton dvoznamenkast u porazu Estudiantesa

Petar Jenjić • nedjelja, 04.03.2018.

Odigrano je i preostalih osam utakmica 21. kola španjolske ACB lige. Real Madrid nije imao prevelikih problema protiv San Pabla Burgosa, kao ni Unicaja na gostovanju kod Estudiantesa. Fuenlabrada je i bez Marka Popovića slavila u gostima kod Obradoira, kao i Gipuzkoa protiv Bilbaa...

Bilbao Veljka Mršića upisao je peti uzastopni prvenstveni poraz, danas je na domaćem parketu izgubio od Gipuzkoe rezultatom 74:71. Gostima je ovo bila ukupno deveta pobjeda u sezoni.

Iako je Gipuzkoa još na otvaranju treće četvrtine imala 15 koševa prednosti (44:29), Bilbao do ulaska u posljednjih deset minuta dolazi do poravnanja (55:55). Rezultat je ostao u egalu sve do same završnice kada Jordan Swing ubacuje dvije uzastopne trice za četiri koša viška gostujuće momčadi (72:68). Iako je domaćin u preostale dvije minute imao prilike za novi prelazak u vodstvo ili barem za izjednačenje, do toga nije uspio doći.

Goste su s po 15 poena predvodili Kenny Chery (sedam skokova) i Daniel Clark, Jordan Swing dodao je 11 koševa. Najbolji kod Bilbaa bio je Lucio Recivo s 18 koševa.

Madridski Real nije imao prevelikih problema na domaćem parketu protiv San Pablo Burgosa. Kraljevski klub pobjedom 96:81 samo je dodatno učvrstio prvu poziciju, dok je gostima ovo četvrti uzastopni prvenstveni poraz, a 15. ukupno. Real je već na poluvremenu imao 22 poena viška (53:31) koje je do kraja uspio sačuvati bez prevelikih problema.

Najučinkovitiji je kod Reala bio je Jaycee Carroll s 18 poena, po 13 koševa dodali su Anthony Randolph (šest skokova), Santi Yusta i Walter Tavares (13 skokova). Goste je predvodio Alex Lopez sa 16 koševa i pet asistencija.

Četvrtu uzastopnu pobjedu, a 13. ukupno u sezoni upisala je Gran Canaria koja je na domaćem terenu svladala Valenciju rezultatom 87:78 i tako joj nanijela sedmi poraz, drugi u posljednje četiri utakmice. Nijednom tijekom susreta Valencia nije bila u vodstvu protiv kudikamo raspoloženijeg domaćina koji je uoči posljednjih deset minuta imao 19 koševa viška (71:52). Konačnih devet poena zaostatka najmanji je zaostatak gostujuće momčadi u drugom poluvremenu.

Ondrej Balvin s 15 koševa i šest skokova predvodio je Gran Canariju do pobjede, dok je Anžejs Pasečniks dodao 13 poena. Rafa Martinez s 14 poena i Erick Green s 12 koševa bili su najbolji kod Valencije.

I bez Marka Popovića u sastavu Fuenlabrada je upisala gostujuću pobjedu protiv Obradoira rezultatom 81:78, ukupno 14. u sezoni. S druge strane Obradoiro je pao na omjer 10-11. Tri minute prije kraja domaćin je imao tri koša viška (78:75), no do kraja nije ubacio nijedan poen. Ubačajem Przemeka Karnowskog i četiri uzastopna poena Gregoryja Vargasa gostujuća momčad osigurala je pobjedu u samoj završnici susreta.

Upravo je Vargas s 18 poena, pet skokova i pet asistencija predvodio Fuenlabradu, Paco Cruz dodao je 16 koševa i sedam dodavanja. Najbolji je kod Obradoira bio Eimantas Bendžius s 15 koševa, dok je Pepe Pozas dodao 12 poena i pet skokova.

Unicaja nije imala prevelikih problema na gostovanju kod Estudiantesa, slavila je rezultatom 72:57. Bila je ovo 13. pobjeda Unicaje u sezoni, a 12. poraz Estudiantesa. Nijednom tijekom susreta gostujuća momčad nije se našla u zaostatku, a dvoboj je prelomila odličnom posljednjom četvrtinom koju je dobila sa 25:15.

Najučinkovitiji u pobjedničkim redovima bio je Sasu Salin s 18 koševa i pet asistencija, Ray McCallum dodao je 15 poena i pet skokova. Najbolji je kod Estudiantesa bio Goran Suton s 11 koševa (4/9 za dva, 0/4 za tricu, slobodna bacanja 3/4) i šest skokova za 24 minute provedene na parketu.

ACB liga, 21. kolo:
Bilbao - Gipuzkoa 71:74
Real Betis - Joventut 86:81 (Blake Schilb 22p / Patrick Richard 20p)
Real Madrid - San Pablo Burgos 96:81
Gran Canaria - Valencia 87:78
Tenerife - MoraBanc Andorra 69:78 (Mateusz Ponitka 16p, 7sk / Jaime Fernandez 18p)
Obradoiro - Fuenlabrada 78:81
Estudiantes - Unicaja 57:72
Zaragoza - Baskonia 74:98 (Gary Neal 20p, Lovro Mazalin bez poena / Rodrigue Beaubois 16p)