Double-double učinak Ivana Buve u porazu Istanbula, Fenerbahče lakoćom do pobjede

Petar Jenjić • nedjelja, 04.03.2018.

Odigrane su nove četiri utakmice 21. kola turskog košarkaškog prvenstva. Anadolu Efes i Fenerbahče nisu imali prevelikih problema doći do pobjeda u dvobojima s Galatasarayom i Buyukčekmeceom. Do prvog slavlja nakon pet uzastopnih poraza stigao je Yesilgiresun koji je bio bolji od Istanbula, za koji je double-double učinak ostvario Ivan Buva...

Treću uzastopnu pobjedu i zadržavanje vrha prvenstvene ljestvice ostvario je Fenerbahče koji je pred svojim navijačima pobijedio Galatasaray rezultatom 80:60. Gostujuća momčad dobro se držala tri četvrtine, uoči posljednjih deset minuta imala minus pet (56:51), no Fenerbahče pojačava kada je najpotrebnije, četvrtu dionicu dobiva sa 24:9 i kudikamo lakše privodi utakmicu prema kraju.

Fenerbahče je do slavlja predvodio Ahmet Duverioglu s 21 poenom i devet skokova, dok je Luigi Datome dodao 15 koševa. Gostima nije pomogao niti Dwight Hardy s 23 postignuta poena.

Do pobjede je stigao i Anadolu Efes na gostovanju kod Buyukčekmecea, ukupno 13. slavlje u sezoni gosti su upisali rezultatom 77:63. Iako je Buyukčekmece kroz gotovo cijelu utakmicu bio u egalu, posljednji je puta u vodstvu bio još sredinom prve četvrtine (12:9). Na pet koševa minusa (61:56) domaćin je posljednji puta stigao u 34. minuti (67:62), no do kraja utakmice ubacio je tek jedan poen, naspram deset koševa Efesa.

Bez Krune Simona u sastavu, Efes je do pobjede predvodio Sonny Weems s 25 poena i šest skokova, Toney Douglas dodao je 19 koševa i osam skokova, a Bryant Dunston 11 poena i sedam skokova. Bracey Wright s 15 koševa bio je najbolji kod Buyukčekmecea.

Nakon pet uzastopnih poraza košarkaši Yesilgiresuna uspjeli su doći do pobjede. Na domaćem su parketu, zahvaljujući jako dobro odigranoj završnici, bili bolji od Istanbula sa 90:81. Još pet minuta prije kraja rezultat je bio izjednačen (74:74), no do kraja je igrala samo jedna momčad. Domaćin je susret zaključio serijom 16:7 za ukupno šestu pobjedu sezone.

Domaću momčad do pobjede je predvodio Rashad James s 19 koševa i pet skokova, Kenny Boynton dodao je 17 koševa, sedam skokova i šest asistencija. Ponovno je u redovima Istanbula najbolji bio Ivan Buva koji je susret zaključio s 15 koševa (6/11 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 3/3), deset skokova, jednom asistencijom i dvije blokade za 26 i pol minuta na terenu.