Split srušio Zagoru, Primorac iz Biograda zadržao vrh

Ivan Šola • četvrtak, 15.03.2018.

Odigrano je 19. kolo 3. HNL Jug u kojem je vodeća četvorka ostvarila nove pobjede i tako se malo odvojila od konkurencije. Split je u završnici uspio slomiti žilavu Zagoru, dok je u derbiju kola Primorac na domaćem terenu porazio Zadar. U ostalim utakmicama vrijedi izdvojiti uvjerljivu pobjedu Junaka protiv Imotskog i vrlo važnu pobjedu Croatije protiv Uranije. Jedina utakmica bez pogodaka odigrana je u Kaštel Starom gdje su Val i Hrvace podijelili bodove.

Iznenađenje kola dogodilo se na Korčuli gdje je domaći Zmaj neočekivano poražen od posljednjeplasiranog Neretvanca. U vrlo čvrstoj i na trenutke gruboj utakmici u kojoj je glavni sudac Luka Grbavac pokazao čak osam žutih kartona presudila je jedna pogreška domaće obrane koju su gosti iskoristili. Igrala se 26. minuta kada je jedini pogodak na utakmici postigao Marijan Bagarić i tako donio velika tri boda svojoj momčadi.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se nogometaši Junaka koji su na domaćem terenu s visokih 3:0 porazili Imotski. Domaćini su već poveli u četvrtoj minuti kada je Leo Andrić iskoristio neopreznost gostiju i poslao loptu u mrežu za 1:0. Mreže su mirovale sve do zadnje dionice utakmice kada su domaćini postigli još dva zgoditka. U 71. minuti na 2:0 povisio je Šime Puljić, dok je na samom kraju konačan rezultat utakmice postavio Marko Vukušić.

Derbi kola odigran je u Biogradu gdje su nogometaši domaćeg Primorca dočekali Zadar i upisali svoju 11. prvenstvenu pobjedu i tako zadržali vrh ljestvice. Domaćini su pitanje pobjednika riješili već u prvom dijelu kada su u razmaku od tri minute postigli dva zgoditka. Prvo je u 28. minuti Josip Majić zatresao gostujuću mrežu za 1:0, a dvije minute kasnije konačan rezultat utakmice 2:0 postavio je Andrija Bubnjar. Gosti su 81. minuti ostali s igračem manje kada je izravni crveni karton zbog vrijeđanja pomoćnog suca zaradio Josip Jurjević.

Mini derbi kola odigran je u Zmijavcima gdje je domaća Croatia napokon stigla do prve proljetne pobjede savladavši pred svojim gledateljima neugodnu Uraniju. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 36. minuti kada je jedini pogodak na utakmici postigao Tomislav Gudelj. Do kraja utakmice domaćini su sigurno sačuvali stečenu prednost, i tako zasluženo došli jubilarne desete pobjede.

Do svoje desete pobjede stigli su nogometaši Splita koji su na domaćem terenu teškom mukom savladali čvrste goste iz Unešića. Igrala se deseta minuta utakmice kada su nogometaši Splita poveli lijepim zgoditkom Drage Gabrića. Gosti se vraćaju u egal u 54. minuti kada je domaći branič Marin Karamarko nespretno reagirao i poslao loptu u vlastitu mrežu za 1:1. Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 89. minuti kada je glavni sudac Zvonimir Sinovčić dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 2:1 bio je Juan Manuel Varea.

Malo iznenađenje kola priredili su nogometaši Jadrana iz Ploča koji su na gostovanju u Stobreču upisali svoju četvrtu gostujuću pobjedu. U vrlo borbenoj utakmici gdje su obje momčadi imale nekoliko prigoda za postizanje pogodaka, spretniji su bili gostujući nogometaši koji su u drugom poluvremenu iskoristili svoju šansu. Pogodak vrijedan sva tri boda postigao je Mihovil Šutalo u 66.minuti utakmice.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Kaštel Starom gdje su domaći Val i Hrvace miroljubljivo podijelili bodove. Utakmica je protekla u međusobnoj borbi na sredini terena, uz vrlo malo prilika, pa je samim time konačan rezultat 0:0 najrealniji ishod između ova dva suparnika.

Derbi začelja odigran je u Ivanbegovini gdje su nogometaši domaćeg Kamena poslije preokreta upisali petu prvenstvenu pobjedu savladavši goste iz Dubrovnika. Igrala se 41. minuta utakmice kada je Vlaho Skaramuca vrlo lijepim zgoditkom doveo goste u vodstvo. U drugom dijelu domaćini su puno bolje zaigrali i u 58. minuti došli do izjednačenja kada je Ivan Kevo Norac zatresao mrežu za 1:1. Igrala se 71. minuta utakmice kada je glavni sudac Goran Agičić dosudio kazneni udarac za Kamen, a siguran realizator za 2:1 bio je Dalibor Mandarić. Do kraja utakmice gosti su ostali s igračem manje kada je žute kartone upario Domagoj Zovko i tako ranije otišao put svlačionice.