Banvitovih 40 poena u četvrtoj četvrtini, Banićevih pet koševa u slavlju Pinar Karsiyake

Petar Jenjić • subota, 17.03.2018.

Odigrane su četiri utakmice 21. kola turske košarkaške lige. U utakmici na veliki broj koševa Banvit je zahvaljujući 40 poena u posljednjih deset minuta stigao do pobjede kod Tofaša, dok je Marko Banić s pet poena dao doprinos u pobjedi Pinar Karsiyake na gostovanju kod Eskišehira...

Lakše od očekivanog Sakarya je stigla do pobjede na gostovanju kod Bešiktaša sa 71:58, u dvoboj trećeplasirane i četvrtoplasirane momčadi prvenstva. Gostujuća momčad tako je stigla do 13. pobjede u sezoni, treće u posljednje četiri utakmice. S druge strane, Bešiktašu je ovo treći poraz u posljednja četiri susreta, a sedmi ukupno.

Ključnim se pokazao odličan ulazak Sakarye u utakmicu. Gosti su u prvih deset minuta primili tek šest koševa, a postigli ukupno 24. Bešiktaš se budi u drugoj i trećoj četvrtini, dolazi na minus sedam (53:46), ali preokret ne uspijeva napraviti.

Goste je do pobjede predvodio Gian Clavell sa 17 poena i sedam skokova, dok je Nikola Janković dodao 14 koševa i pet skokova. Josh Adams s 15 koševa bio je najbolji kod Bešiktaša, Jon Diebler dodao je 11 poena.

U utakmici bez pravih obrana Banvit je u slavio na gostovanju kod Tofaša rezultatom 104:93 i tako upisao 13. pobjedu sezone čime je prekinuo niz od šest uzastopnih pobjeda jedne od najboljih momčadi ove sezone.

Iako je domaćin u posljednjih deset minuta ušao s pet poena prednosti (69:64), vrlo slaba igra u četvrtoj dionici koštala ih je pobjede. Jako puno toga poklopilo se gostujućoj momčadi, od lošije protivničke obrane do vrlo raznovrsnog napada koji je samo u posljednjoj četvrtini ubacio 40 poena i zaključio susret pobjedom s dvoznamenkastom razlikom.

Odličan šut za dva (28/40) i za tricu (12/22) bio je glavna odlika Banvita u današnjem susretu, a do pobjede ga je predvodio Angelo Caloiaro sa 16 koševa. Ridvan Oncel dodao je 14 poena, dok su po 13 koševa ubacili Gašper Vidmar (šest skokova) i Sehmus Hazer.

Najbolji je kod Tofaša bio Raymar Morgan sa 17 poena i pet skokova, Pierria Henry dodao je 16 koševa i osam dodavanja.

Eskišehir i dalje u 2018. godini ne zna za pobjedu, a danas je na domaćem parketu poražen od Pinar Karsiyake rezultatom 72:66 koja je tako stigla do prve pobjede nakon tri poraza. Ključnim se pokazala posljednja četvrtina koju je gostujuća momčad dobila sa 22:9.

Goste je do pobjede predvodio Jarrod Jones s 20 koševa i pet skokova, dok je David Kennedy dodao 18 poena, 14 skokova i sedam asistencija. Marko Banić dodao je pet koševa (2/5 za dva, slobodna bacanja 1/1), četiri skoka i jednu asistenciju za nešto manje od 21 minute na terenu.

William Baron s 15 koševa bio je najbolji kod Eskišehira, Jeffrey Ayres dodao je 13 poena i osam skokova.