Budućnost povela u polufinalu, Cedevita promašila bacanja za pobjedu

Sportnet • nedjelja, 18.03.2018.

Iako je Cedevita imala sve u svojim rukama 12 sekundi prije kraja susreta, pobjedu je odnijela Budućnost te tako povela s 1:0 u polufinalnoj seriji...

PIŠE: Jan Šneler

Kao što se i očekivalo od susreta Budućnosti i Cedevite, uzbuđenja nije nedostajalo. Posljednja četvrtina ponudila je brojne preokrete, a Cedevita ponajviše može žaliti za slabijim reakcijama u posljednjoj minuti utakmice.

Utakmica je počela vrlo izjednačeno. Budućnost je vrlo brzo došla do vodstva 6:2, ali nije trebalo dugo da se Cedevita priključi. Kako i dolikuje ovakvim utakmicama, niti jedna momčad se nije previše odvajala iako su domaći imali vodstvo 20:15 dvije i pol minute do kraja četvrtine.

Ipak prvih deset minuta završilo je s minimalnom prednosti Budućnosti 24:23. Ako bismo sudili po prvoj četvrtini mogli bismo vrlo jednostavno zaključiti kako su napadi bili bolji od obrane, a druga četvrtina ipak je bila manje efikasna. Obrane su se pojačale, napadi su bili neefikasniji i epilog je bio samo 26 koševa.

Bolja je bila Budućnost koja je na poluvremenu vodila s 39:34. U drugom dijelu Cedevita je pokazala bolju igru. Vrlo brzo došao je hrvatski prvak do vodstva 40:41 čime je vratio zaostatak s poluvremena. Nastavila se igra iz prvih 10 minuta u kojoj su se konstantno izmjenjivala vodstva te je bilo teško procijeniti koja momčad će napraviti veću razliku.

Uspješnija je bila pred sam kraj Cedevita koja je s vodstvom 61:64 ušla u završnu dionicu utakmice. Upravo zadnja četvrtina ponudila je maksimalnu uzbudljivost. Odlično je otvorila Cedevita koja je tricom Willa Cherryja došla do vodstva 63:67.

Ipak Budućnost ubacuje u brzinu više i serijom 7:0 dolazi do vodstva 70:67. U tim trenucima prijetio je potpuni pad u igri Cedevite, nažalost svojstven ekipi ove sezone. Ipak odličnom reakcijom Karla Žganeca koji je postigao šest poena u nizu, Cedevita dolazi do ponovnog velikog vodstva 74:79.

Činilo se kako je Cedevita vrlo blizu pobjede kada je Cherry pogodio dva bacanja za vodstvo 79:83 svega 55 sekundi do kraja, no dalekometnom tricom Nemanje Gordića Budućnost se ponovno vraća u utakmicu. Nažalost, u tim trenucima koncentracije je ponestalo.

Cherry je promašio oba bacanja 12 sekundi prije kraja, na drugoj strani napravio faul na Gordiću koji je pogodio oba bacanja i tri sekunde do kraja doveo Budućnost do vodstva 84:83. Bilo je jasno kako će u svega nekoliko sekundi Cedevita teško doći do koša te je šut Cherryja u posljednjim trenucima iscurio van koša.

Iako je promašio oba slobodna bacanja, Cherry je bio najbolji pojedinac Cedevite s 24 poena. Pratio ga je sunarodnjak Demetris Nichols koji je postigao 19 koševa. U momčadi Budućnosti heroj utakmice Gordić upisao je 23 poena uz pet skokova i četiri ukradene lopte.

Sljedeća utakmica na rasporedu je za tjedan dana, dok će se treća utakmica, ako Cedevita slavi u Zagrebu, igrati 31. ožujka u Podgorici.