Crvena zvezda laganom pobjedom otvorila polufinale ABA lige

Petar Jenjić • nedjelja, 18.03.2018.

Crvena zvezda bez većih problema obračunala se s Mornarom u polufinalnom susretu regionalne ABA lige. Srpska momčad slavila je rezultatom 91:63 i tako stigla do vodstva od 1-0 u seriji...

Susretom između Crvene zvezde i Mornara u Beogradu započela je polufinalna serija regionalne ABA lige. Srpska momčad regularni dio sezone završila je na prvom mjestu ljestvice pa je za protivnika u polufinalu imala četvrtoplasiranu ekipu Mornara.

Branitelj naslova nije imao prevelikih problema i pred svojim navijačima stigao je do uvjerljive pobjede. Slavio je rezultatom 91:63 i stigao na korak do novog plasmana u finale.

Zvezda je u sedmoj minuti imala tek dva poena viška (13:11), ali serijom 9:0 dolazi do dvoznamenkaste prednosti. Gostujuća momčad još se jednom tijekom druge četvrtine spustila na minus osam (24:16), no više od toga nije išlo. Susret je bio odlučen već do kraja prvog poluvremena.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio James Feldeine s 23 poena, dok je Milko Bjelica dodao 17 koševa. Goste je predvodio Derek Needham sa 16 koševa, po 12 poena dodali su Vukota Pavić (šest skokova) i Brandis Raley-Ross.