Marko Banić dvoznamenkast u pobjedi Pinar Karsiyake, Ivan Buva među boljima u porazu Istanbula

Petar Jenjić • subota, 24.03.2018.

Odigrane su prve tri utakmice 22. kola turske Super ligi u kojima su hrvatski košarkaši ostvarili polovičan učinak. Marko Banić je s Pinar Karsiyakom došao do pobjede nakon produžetka protiv Buyukčekmecea, dok je Istanbul Ivana Buve poražen od Bešiktaša...

Osmu pobjedu sezone, a drugu uzastopnu upisala je Pinar Karsiyaka koja je kod kuće nakon produžetka slavila protiv Buyukčekmecea rezultatom 103:98. S druge strane gostima je ovo četvrti uzastopni poraz i 15. ukupno.

Iako je domaćin u nekoliko navrata vodio dvoznamenkastom razlikom gosti se uspijevaju vratiti i osigurati egal završnicu. Kada je bilo najpotrebnije, u posljednjoj minuti, Antywane Robinson dva je puta poentirao i donio svojoj momčadi izjednačenje (90:90). Bryon Allen promašio je tricu za pobjedu Pinar Karsiyake u posljednjoj sekundi pa je utakmica otišla u produžetak. Dodatnih pet minuta domaćin je otvorio serijom 8:0 i bez problema zaključio susret pobjedom.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio David Kennedy s 33 poena, sedam skokova i pet asistencija, dok je Jarrod Jones dodao 19 koševa i šest skokova. Marko Banić dodao je deset poena (3/5 za dva, slobodna bacanja 4/4) i četiri skoka za 27 i pol minuta na terenu.

Gostima nije pomogao niti Erving Walker s 34 poena, pet skokova i deset dodavanja. Antywane Robinson dodao je 14 koševa.

Banvit nije imao prevelikih problema na domaćem parketu protiv posljednjeplasiranog Ušak Sportifa, a nakon 40 minuta igre upisao je pobjedu 71:58. Ključnim se pokazala druga četvrtina koju je domaćin dobio sa 20:6. Do kraja susreta gostujuća momčad nije se uspjela ozbiljnije približiti trenutno trećoj momčadi prvenstva koja je tako stigla do 14. slavlja sezone.

Najefikasniji u pobjedničkim redovima bio je Adonis Thomas s 14 koševa i pet skokova, po 12 poena dodali su Damian Kulig (pet skokova) i Andy Rautins (pet asistencija). Safak Edge predvodio je Ušak Sportif s 11 koševa i pet dodavanja, dok je Ike Ofoegbu dodao deset poena.7

Sličnu utakmicu mogli smo gledati u Istanbulu gdje je istoimeni domaćin poražen od Bešiktaša rezultatom. Gosti su tako stigli do 15. pobjede u sezoni, a tek druge u posljednjih pet utakmica. Gosti su na poluvremenu imali 12 koševa prednosti, a dvoznamenkastu razliku do kraja susreta nisu ispustili.

Goste su do pobjede s po 13 poena predvodili D.J. Strawberry i Josh Adams (šest skokova), Earl Clark dodao je 11 koševa i šest skokova.

Eric Buckner s 19 koševa bio je najbolji kod Istanbula, Ivan Buva dodao je 12 poena (3/7 za dva, 0/1 za tricu, slobodna bacanja 6/7) i pet skokova za 16 i pol minuta na terenu.