Solidan nastup Simona u pobjedi Anadolu Efesa

Petar Jenjić • ponedjeljak, 26.03.2018.

Odigran je i posljednji susret 22. kola turske Super ligi. Anadolu Efes na domaćem je parketu rezultatom 87:79 bio bolji od Tofaša, a solidnih 35 minuta u redovima pobjedničke momčadi odigrao je Kruno Simon...

Posljednji susret 22. kola turskog prvenstva odigrane je u Istanbulu gdje je Anadolu Efes, pred svojim navijačima, slavio protiv drugoplasiranog Tofaša. Domaćin je susret zaključio pobjedom 87:79 i tako stigao do 15. slavlja sezone, a četvrtog u posljednjih pet utakmica. S druge strane Tofašu je ovo drugi uzastopni poraz, nakon što su prošli tjedan izgubili kod kuće od Banvita.

Veći dio prvog poluvremena bio je izjednačen, ali je Efes završnicu odigrao bolje i serijom 9:2 uspio doći na, do tada, najvećih osam koševa viška (41:33).

Domaćin je u nastavku još podebljao prednost pa je uoči posljednjih deset minuta došao na +13 (63:50). U nekoliko navrata imao je i 15 razlike što se pokazalo sasvim dovoljno za pobjedu. Gostujuća se momčad u nekoliko navrata uspjela spustiti ispod dvoznamenkastog zaostatka što ipak nije bilo dovoljno za potpuni povratak u utakmicu.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Brock Motum s 30 postignutih poena, dok je Bryant Dunston dodao 11 koševa i deset skokova. Kruno Simon zaključio je susret s devet poena (1/2 za dva, 2/4 za tricu, slobodna bacanja 1/1), četiri skoka i sedam asistencija za nešto manje od 35 minuta provedenih na parketu.

Najbolji su kod gostiju s po 19 poena bili Raymar Morgan (pet skokova) i Samuel Mejia (pet skokova, šest dodavanja), dok je Josh Owens dodao 17 koševa i sedam skokova.