Tomić prvi strijelac u pobjedi Barcelone, Popović dvoznamenkast u porazu Fuenlabrade

Petar Jenjić • nedjelja, 25.03.2018.

Ante Tomić ponovno je odigrao jako dobru utakmicu u redovima Barcelone i predvodio svoju momčad do pobjede na gostovanju kod Obradoira. Do dvoznamenkastog učinka stigao je i Marko Popović čija je Fuenlabrada upisala visok poraz kod Baskonije, dok je madridski Real u derbiju kola bio bolji od Valencije...

Nakon tri uzastopna poraza Estudiantes je uspio doći do pobjede. Na domaćem parketu svladao je San Pablo Burgos rezultatom 100:76 i tako mu nanijeli sedmi uzastopni poraz, a 18. ukupno. Estudiantes je već do poluvremena stigao do velika 24 poena prednosti (54:30) i bez većih problema uspio slaviti, deseti puta ove sezone.

Sylven Landesberg predvodio je domaću momčad s 26 poena i pet skokova, dok je Nik Caner-Medley dodao 19 koševa i pet skokova. Goran Suton zaključio je susret s pet poena (1/5 za dva, 1/4 za tricu), devet skokova i tri asistencije za nešto manje od 26 minuta na terenu.

Najbolji je u redovima San Pablo Burgosa bio John Jenkins s 14 koševa, pet skokova i šest asistencija, Deon Thompson dodao je 13 poena i šest skokova.

Osmu pobjedu sezone i prvu nakon tri poraza upisala je Zaragoza koja je pred svojim navijačima rutinski slavila protiv Bilbaa. Domaćin je slavio rezultatom 81:61 i tako Bilbau, kojeg vodi Veljko Mršić, nanijela sedmi poraz u posljednjih osam utakmica. Osim na samom otvaranju gostujuća momčad cijelu je utakmicu hvatala zaostatak. Početkom drugog poluvremena bila je na devet koševa minusa (44:35), ali do kraja susreta više se nije uspjela spustiti ispod dvoznamenkastog zaostatka.

Zaragozu je do pobjede predvodio Tomas Bellas sa 16 koševa, Gary Neal dodao je 15 poena, pet skokova i pet dodavanja. Lovro Mazalin ostao je bez učinka za dvije minute provedene na terenu. Najbolji je kod gostiju bio Devin Thomas s 13 koševa.

Baskonia u ožujku i dalje ne zna za poraz, a danas je bez većih problema svladala Fuenlabradu rezultatom 95:63. Deveta je ovo uzastopna pobjeda Baska u svim natjecanjima, a ukupno 17. prvenstvena. Domaćin je već na poluvremenu imao +23 (50:27) koje je lakoćom sačuvao do kraja utakmice.

Vincent Poirier i Tornike Šengelia s po 15 poena i pet skokova bili su najbolji u pobjedničkim redovima. Rolands Smits bio je najbolji kod gostiju s 13 koševa, Marko Popović za 22 i pol minute na terenu ostvario je učinak od 12 poena (0/1 za dva, 4/8 za tricu), dva skoka i četiri asistencije.

Košarkaši Barcelone ponovno su morali strepiti do posljednjih sekundi, ali su se ipak s gostovanja kod Obradoira uspjeli vratiti s pobjedom. Katalonska momčad do 17. pobjede sezone stigla je rezultatom 76:73. Još minutu prije kraja gostujuća momčad imala je sedam koševa prednosti (74:67), no domaćin sa šest uzastopnih poena dolazi na minimalan zaostatak u samoj završnici susreta. Ipak, pobjedu Barceloni s linije slobodnih bacanja osigurao je Petteri Koponen.

Još jednu odličnu utakmicu odigrao je Ante Tomić koji je susret zaključio s 20 poena (7/9 za dva, slobodna bacanja 6/6), četiri skoka i dvije asistencije za 26 minuta na parketu. Priključio mu se Thomas Heurtel sa 16 koševa i 11 asistencija.

21. pobjedu sezone upisao je madridski Real koji je u derbiju kola, na domaćem parketu, svladao Valenciju rezultatom 83:71. Nakon što je prvo poluvrijeme zaključio sa sedam koševa zaostatka (45:38), Kraljevski klub odlično odigrava treću četvrtinu. Dobiva ju s 15 razlike (27:12), a u preostalih deset minuta gotovo bez većih problema uspijeva sačuvati stečenu prednost.

Najbolji su u pobjedničkim redovima s po 13 poena bili Anthony Randolph (sedam skokova) i Willy Tavares. Goste je predvodio Will Thomas s 12 koševa i pet skokova, Tibor Pleiss doda je 11 poena i šest skokova.