Murcia bez većih problema svladala Gipuzkou, Tenerifi bolji od Joventuta

Petar Jenjić • nedjelja, 25.03.2018.

U prve dvije utakmice 24. kola ACB lige do pobjeda su stigli domaćini. Iberostar Tenerife slavio je protiv Joventuta, dok je novu pobjedu upisala i Murcia koja je bila bolja od Gipuzkoe...

Do 12. pobjede u sezoni stigla je Murcia koja je na domaćem parketu svladala Gipuzkou rezultatom 83:69. Drugu pobjedu u posljednje tri utakmice domaćin je osigurao odličnom trećom četvrtinom koju je dobio sa 24:10. U preostalih deset minuta bez većih problema Murcia je uspjela sačuvati stečenu prednost i nanijeti gostima ukupno 14. poraz.

Vitor Benite s 15 koševa predvodio je domaću momčad do pobjede, Ovie Soko dodao je 14 poena i sedam skokova. Kod gostiju su po 18 poena ubacili Kenny Chery i Daniel Clark.

Pobjedu pred domaćim navijačima upisao je i Iberostar Tenerife koji je sa 77:75 bio bolji od Joventuta. 13. je ovo slavlje u sezoni za momčad koja je bez većih poteškoća večeras stigla do pobjede, iako to rezultat ne sugerira. Naime, još dvije minute prije kraja domaćin je imao 11 poena prednosti (77:66), a konačan rezultat Joventut je postavio u posljednjoj sekundi susreta tako da pravu priliku za izjednačenje ili pobjedu nije dobio.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Kostas Vasileiadis s 18 poena, Rodrigo San Miguel dodao je 11 koševa, pet skokova i osam asistencija. Goste je predvodio Nico Laprovittola s 15 koševa i pet dodavanja, Patrick Richard ubacio je 14 poena.