Zabok i Šibenik stigli do uvjerljivih pobjeda

Petar Jenjić • subota, 24.03.2018.

Odigrane su još dvije utakmice 20. kola HT Premijer lige u kojima nije bilo prevelike drame. Šibenik je na domaćem parketu s visokih 93:63 svladao Hermes Analiticu, dok je Zabok upisao slavlje na gostovanju kod Kaštela, završilo je 82:63...

13. pobjedu u sezoni, prvu nakon dva poraza, upisali su košarkaši Šibenika koji su pred svojim navijačima bili bolji od Hermes Analitice rezultatom 93:63. Domaćin je već do poluvremena praktički riješio pitanje pobjednika. Prvih 20 minuta zaključio je s 21 poenom prednosti (47:26) i u konačnici nanio zagrebačkoj momčadi šesti uzastopni poraz.

Krešimir Radovčić sa 16 koševa bio je prvo ime pobjedničke momčadi, dok su po 13 poena dodali Toni Nakić (pet asistencija) i Tomislav Gabrić (sedam skokova). Najbolji kod gostiju bio je Ivan Svoboda s 26 koševa, Bruno Perić dodao je 15 poena.

Do novog prvenstvenog slavlja, bez prevelikih problema, stigao je i Zabok na gostovanju kod Kaštela rezultatom 82:63. Slično kao i u utakmici u Šibeniku, Zabok je u prvih 20 minuta uspio doći do dvoznamenkaste prednosti (42:32), a u nastavku susreta još je uspio povećati i upisati uvjerljivu pobjedu.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Dejan Šakotić s 15 koševa, dok su po 13 poena dodali Antonio Vlaić (šest skokova) i Antonio Črnjević. Ivan Rašetina s 24 poena bio je najbolji kod Kaštela, Ante Đugum dodao je 13 koševa i šest skokova.