Zagrebu pobjeda nad Škrljevom, Split lako slavio protiv Alkara

Petar Jenjić • nedjelja, 25.03.2018.

Odigrane su još dvije utakmice 20. kola domaćeg prvenstva. Zagreb je pomalo iznenađujuće svladao Škrljevo i upisao prvu pobjedu u 2018. godini, dok košarkaši Splita nisu imali prevelikih problema u Sinju protiv Alkara...

Prvu pobjedu u 2018. godini upisali su košarkaši Zagreba koji su pomalo iznenađujuće u Trnskom svladali Škrljevo. Mravi su slavili rezultatom 95:88 i tako upisali četvrtu pobjedu sezone. S druge strane, gostima je ovo treći poraz u posljednje četiri utakmice, osmi ukupno.

Zagrebaši su vodili kroz gotovo svih 40 minuta, osim u kratkom periodu tijekom druge četvrtine. U 25. minuti stigli su i do prve dvoznamenkaste razlike (64:54), a prednost su uspjeli sačuvati sve do kraja utakmice. Pet minuta prije kraja gostujuća momčad stigla je do minus tri (82:79), ali više od toga nije išlo.

Odličnu utakmicu u redovima pobjednika odigrao je Ante Krapić koji je susret zaključio s 39 poena (trica 6/7) i pet skokova, dok je Kruno Macner dodao 15 koševa i osam asistencija. Najbolji je kod gostiju bio Davor Konjević s 23 poena, šest skokova i osam dodavanja, Jasmin Perković dodao je 16 koševa i osam skokova.

Do 11. pobjede sezone stigli su košarkaši Splita koji su slavili u Sinju protiv Alkara rezultatom 73:58. Žuti su do prve pobjede nakon dva uzastopna poraza stigli zahvaljujući puno bolje odigranom trećom četvrtinom koju su dobili sa 24:10 i uoči posljednjih deset minuta imali 17 koševa viška (58:41). Do kraja susreta nisu imali prevelikih problema protiv domaće momčadi koja se kroz cijeli susret mučila sa šutem.

Goste je do pobjede predvodio Mateo Kedžo s 21 poenom i osam skokova, Michaelyn Scott dodao je 13 koševa, a Goran Filipović 12 poena, osam skokova i sedam dodavanja. Filip Krajina sa 16 koševa bio je najbolji kod Alkara, dok su po 12 poena dodali Dajuan Graf (šest skokova, šest asistencija) i Leverenzel Booth (pet skokova).