Cibona lakoćom slavila protiv Vrijednosnica Osijek

Sportnet • petak, 23.03.2018.

U 20. kolu HT Premijer lige, košarkaši Cibone su na gostovanju u Osijeku bez većih problema svladali domaću momčad i upisali 14. pobjedu u ligi ove sezone...

PIŠE: Jan Šneler

Iako je prije utakmice bilo najava kako će Cibona imati zahtjevan posao u Osijeku, vrlo brzo postalo je jasno kako su Vukovi ipak prejaki za Vrijednosnice Osijek. Nakon dvije dobre utakmice protiv Splita i Jazina, Osijek je ovime upisao novi poraz, 12. ove sezone.

Već nakon prve četvrtine, Cibona je imala prednost od 11 koševa i prilično uvjerljivo držala utakmicu pod kontrolom. Posebno inspiriran bio je Luka Žorić koji je postigao čak 16 koševa u prvih 10 minuta.

Kako je vrijeme odmicalo, tako je Cibona povećavala prednost te se očekivalo da će trener Cibone Ante Nazor veću minutažu dati mlađim igračima i onima manje iskusnima. Ipak, Nazor se odlučio za iskusniju postavu koja je uspijevala rezultat držati pod kontrolom.

U posljednju četvrtinu, Cibona je ušla s prednosti od 16 koševa razlike, a do kraja utakmice tu prednost povećala je za jedan koš te na kraju slavila s 86:69. Najbolji kod Cibone bio je Luka Žorić s 31 poenom i sedam skokova. Branislav Ratkovica postigao je 14 koševa, dok je kapetan Marin Rozić upisao 11 koševa i devet skokova.

Za osječku momčad Carl Allan Lindborn postigao je 16 koševa uz sedam skokova, dok je Jimmie Lee Taylor ostvario učinak od 14 koševa i šest skokova.