Prva HNL juniora: Cibalia zaustavila Dinamo

Sportnet • utorak, 27.03.2018.

Odigrana su četiri dvoboja 15. kola Prve HNL juniora. U četiri odigrana susreta postignuto je 16 pogodaka, od toga 4 gola po utakmici. Iz ovog kola vrijedi izdvojiti pobjede Sesveta i Lokomotive protiv Intera odnosno Istre 1961 te remi Cibalije i Dinama...

Sesvete su u Zaprešiću pobijedile Inter 3:0. U 44. minuti Filip Hranjec doveo je goste u vodstvo od 0:1. U 72. minuti Mislav Mikulić povećao je prednost gostujućeg sastava na 0:2, da bi deset minuta kasnije Hranjec postigao svoj drugi pogodak na susretu za konačnih 0:3.

Lokomotiva je na Kajzerici pobijedila Istru 1961 4:2. Već u prvoj minuti Mateo Dunić doveo je domaćina u vodstvo od 1:0. U 22. minuti Hisa Ramadani je iz kaznenog udarca izjednačio rezultat na 1:1. Novu prednost Lokosima donio je Luka Hujber u 36. minuti pogotkom za 2:1. Početkom nastavka Marko Vranjković povećao je prednost domaćeg sastava na 3:1, a u 61. minuti Hujberov imenjak Viduka zabio je za 4:1. U 79. minuti Kosovar Sadiki postigao je autogol za konačnih 4:2.

Cibalia i Dinamo su u Vinkovcima odigrali neizvjestan i zanimljiv dvoboj u kojem su podijelili bodove. Već u četvrtoj minuti Dominik Dogan doveo je domaću momčad u vodstvo od 1:0. Konačnih 1:1 postavio je Antonio Marin u 75. minuti s bijele točke.

Utakmica Rijeka – Osijek odgođena je zbog nastupa Riječana na Viareggio Kupu. Termin će biti određen naknadno.

15. kolo zaključit će Hajduk i Rudeš 16. svibnja.

Rezultati 15. kola Prve HNL juniora:
Inter Zaprešić – Sesvete 0:3 (Hranjec 44, 82, Mikulić 72)
Lokomotiva – Istra 1961 4:2 (Dunić 1, Hujber 36, Vranjković 48, Viduka 61/Ramadani 22 – 11m, Sadiki 79 – ag)
Slaven Belupo – Hrvatski dragovoljac 5:0 (Dolček 19, 86, Mlinarić 80, Mladen 84, Jagarinac 90)
Cibalia – Dinamo 1:1 (Dogan 4/Marin 75 – 11m).