Las Palmas
Las Palmas 0:3 Real Madrid
Real Madrid

Branimir Korać • subota, 31.03.2018.

Real Madrid upisao je očekivanu pobjedu u gostima kod Las Palmasa kojeg je svladao bez problema uz dobar nastup dvostrukog strijelca Garetha Balea...

Nakon reprezentativne pauze Real Madrid imao je gostovanje kod Las Palmasa i upisao pobjedu 3:0. Madriđani su davno otpali iz borbe za naslov prvaka Španjolske, a sada se bore za završetak sezone na što višoj poziciji nakon serije kikseva tijekom sezone. Na gostovanju kod skromnog Las Palmasa kiks nisu dopustili i slavili su bez većih problema.

S ovom pobjedom Real je otišao Valenciji na četiri boda prednosti uz utakmicu više te ima samo bod manje od Atletica koji u nedjelju igra svoj dvoboj ovog kola protiv Deportiva iz La Corune.

Kod Las Palmasa Zinedine Zidane nije imao na raspolaganju Cristiana Ronalda, Sergija Ramosa, Marcela i Tonija Kroosa, Luka Modrić bio je u prvih 11, a Mateo Kovačić zamijenio je upravo Modrića nakon sat vremena igre.

Las Palmas je dobro krenuo u utakmicu i rano prijetio preko Callerija i Alena Halilovića, bili su to dobri pokušaji, ali Navasova mreža nije se tresla.

Nakon toga krenuli su napadi i prilike s druge strane, a prvi pogodak pao je u 26. minuti. Modrić je sjajno proigrao Garetha Balea koji rutinski zabija za vodstvo.

Deset minuta kasnije već je bilo 2:0, Lucas Vazquez srušen je u 16 metara, a Karim Benzema u svom 400. nastupu iz kaznenog udarca podiže vodstvo.

Već tada bilo je jasno da će Madriđani slaviti, a pobjedu su samo potvrdili u drugih 45 minuta.

Na startu drugog poluvremena dosuđen je novi kazneni udarac, ovaj put srušen je Bale koji je ujedno i preuzeo odgovornost te zabio za konačnih 3:0.

Do kraja susreta promjena nije bilo, Madriđani odnose sva tri boda i nastavljaju borbu za drugo mjesto. Modrić je odradio dobrih sat vremena, upisao je i asistenciju, a Kovačić je dobio zadnjih pola sata. Kod domaćina poduzetan je bio Alen Halilović, no ovaj put nije bio među strijelcima.