Getafe
Getafe 0:1 Real Betis
Real Betis

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 02.04.2018.

U posljednjem susretu 30. kola La Lige Real Betis stigao je do vrlo važne pobjede kod Getafea čime se bodovno izjednačio s gradskim rivalom Sevillom na šestoj poziciji...

Getafe je hvatao možda i posljednji vlak u borbi za Europu dok je Real Betis pokušavao doći do tri boda koja bi ga izjednačila sa Sevillom i dovela ga na samo bod do petoplasiranog Villarreala.

U konačnici su u tvrdom susretu slavili gosti iz Seville koji su došli do pobjede golom u 89. minuti. Getafe ima za čim žaliti, sredinom drugog dijela promašio je kazneni udarac, a kazna za to stigla je u samoj završnici susreta.

U prvom dijelu nije bilo posebno dobrog nogometa, obje momčadi bile su svjesne uloga i koliko svaka pogreška može biti kobna. Veće prilike su u velikoj mjeri izostale i ono najuzbudljivije i vrijedno spomena događalo se u drugom dijelu.

Iako je Real Betis bolje krenuo u drugi dio, domaćin je u 65. minuti imao ogromnu priliku za vodstvo. Nakon što je Aissa Mandi igrao rukom u svom kaznenom prostoru, dosuđen je kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Francisco Portillo, no Antonio Adan obranio je njegov pokušaj, lopta se vratila do Portilla koji pokušava još jednom, ali Adan i to čita.

Sreća je pratila Betis i u 73. minuti kada je dosuđen slobodni udarac za domaćina na nekih 20 metara, sjajno ga je izveo Antunes, ali lopta je pogodila vratnicu.

U završnici su gosti ipak došli do pobjede. U 89. minuti sijevnula je kontra, Antonio Barragan odlično je vratio loptu u sredinu za Sergija Leona koji ju je spretno skrenuo u mrežu.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, u sudačkoj nadoknadi glavom je pucao Leandro Cabrera, lopta je pogodila vratnicu i iako je išla iza gol linije, presuđeno je kako nije prešla crtu i ostalo je 1:0 za goste.