Nevjerojatan učinak Landesberga u pobjedi Estudiantesa nad Barcelonom

Petar Jenjić • nedjelja, 01.04.2018.

Odigrane su četiri utakmice 25. kola španjolske ACB lige, a u onoj koja je privukla najviše pažnje Estudiantes je slavio na gostovanju kod Barcelone rezultatom 100:95. Gotovo polovicu poena u pobjedi svoje momčadi ubacio je Sylven Landesberg, ukupno 48, najviše koliko je zabio jedan igrač još od 1994. godine...

Sylven Landesberg odigrao je nevjerojatnu utakmicu u dresu Estudiantesa. Američko-izraelski košarkaš gotovo pa samostalno razbio je Barcelonu koja je igrala pred domaćom publikom. Gostujuća momčad slavila je rezultatom 100:95, a upravo je spomenuti igrač ubacio gotovo polovicu poena svoje momčadi, ukupno 48 (7/11 za dva, 8/11 za tricu, slobodna bacanja 10/11) čemu je dodao pet skokova i tri asistencije za 35 minuta provedenih na parketu uz ukupnu valorizaciju 52.

Njegovih 48 poena ne samo da je najbolji učinak sezone već i najbolji još od 22. siječnja 1994. godine kada je Michael Smith u dvoboju Valencije i Zaragoze ubacio okruglih 50 koševa. Što se tiče klupskog rekorda ispred njega su samo David Russell, koji je ubacio 50 koševa 1984. godine, kao i Jose Luis Sagi-Vela koji je 15 godina ranije ostvario isti učinak. Landesberg je ubacio i jedan od najvažnijih poena na susretu, tricu za šest koševa prednosti (96:90) 37 i pol sekundi prije kraja.

Bez poena u redovima Estudiantesa ostao je Goran Suton (0/1 za dva, 0/1 za tricu) koji je za devet minuta skupio tri skoka i jedno dodavanje. Najbolji je kod Barcelone bio Petteri Koponen s 19 koševa, Ante Tomić dodao je devet poena (3/9 za dva, slobodna bacanja 3/7), sedam skokova i dvije asistencije za 22 minute na terenu.

ACB liga, 25. kolo:
Barcelona - Estudiantes 95:100
Bilbao - Tenerife 67:74 (Lucio Redivo 19p / Mike Tobey 15p, 8sk)
Joventut - Gran Canaria 92:91 (nakon produžetka) (Nico Laprovittola 22p, 7as / D.J. Seeley i Eulis Baez 19p)
San Pablo Burgos - Obradoiro 86:77 (Corey Fisher 22p / Albert Sabat 17p)