Cedevita podbacila u odlučujućoj utakmici i ostala bez finala ABA lige

Petar Jenjić • nedjelja, 01.04.2018.

Košarkaši Cedevite nisu se uspjeli plasirati u finale regionalne ABA lige. Odlučujuću, treću utakmicu polufinala protiv Budućnosti dobila je crnogorska momčad koja je slavila rezultatom 72:57. Iako je imala jako puno prilika iskoristiti prilično nervoznu utakmicu Budućnosti, dogodilo se upravo suprotno...

Očekivano nervozna utakmica odigrana je u Morači gdje je Budućnost stigla do pobjede protiv Cedevite sa 72:57 čime je osigurala završnicu regionalne ABA lige. Domaćin je kroz tri četvrtine igrao vrlo slabo, gotovo konstantno hvatao zaostatak i jako se mučio sa šutom, ali se probudio kada je najviše trebalo. Cedevita je potpuno posustala u četvrtoj dionici i morala priznati poraz.

Ništa nije išlo od ruke zagrebačkoj momčadi iz koje je jako teško posebno izdvojiti nekog raspoloženog igrača. Još jedna sezona u regionalnoj ligi odlazi u zaborav, iako je bilo jako puno prilika za odvajanje u današnjoj utakmici.

Četiri minute prije kraja prve četvrtine Budućnost je preko Suada Šehovića došla do vodstva 11:9. Međutim, crnogorska momčad stala je u sljedećih nekoliko minuta što Cedevita koristi na najbolji mogući način, serijom 13:0, čime dolazi do 11 koševa viška (22:11).

Dobar period igre i dvoznamenkaste prednost, do koje je došla bez izvođenja slobodnih bacanja, zasjenio je prilično indisponiran napadački period obje momčad sredinom druge četvrtine. Prva se iz slabog razdoblja probudila Budućnost koja sa šest uzastopnih poena dolazi na tri koša minusa (26:23) u 18. minuti. Egal je ostao sve do kraja prvog poluvremena.

Nekoliko vrlo dobrih prilika za ponovni odlazak na dvoznamenkastu razliku imala je Cedevita, ali nije uspjela iskoristiti neraspoložene domaćine koji su se jako mučili sa šutem. Uoči posljednjih deset minuta Nemanja Gordić smanjio je na minimalan zaostatak crnogorske momčadi (46:45).

Cedevita je nastavila srljati iz greške u grešku, domaćin se potpuno probudio i na krilima navijača došao do šest koševa prednosti (52:46) u 32. minuti. Nijedan prekršaj nije napravila zagrebačka momčad u ovom razdoblju. Kako je vrijeme odmicalo prednost domaćina sve više je rasla i do kraja je samo bilo pitanje kojom će konačnom razlikom stići do pobjede.

Petar Popović s 14 koševa predvodio je Budućnost do pobjede, Nikola Ivanović dodao je 13 poena i pet skokova. Jedini dvoznamenkast kod Cedevite bio je Roko Ukić s 12 koševa