Dinamo II ne posustaje, Goričanima nova pobjeda, kiks Dugopolja i Varaždina

Branimir Korać • utorak, 03.04.2018.

U Drugoj HNL na rasporedu su bili susreti 25. kola, a vodeći dvojac upisao je pobjede. Za razliku od njih, prvi pratitelji Dugopolje i Šibenik nisu bili tako uspješni...

Druga momčad Dinama čvrsto drži vodeću poziciju u Drugoj HNL, bez obzira što ne može napredovati u viši rang. Modri su upisali novu pobjedu, u zadnjih pet utakmica imaju četiri pobjede i remi, a posljednja pobjeda upisana je protiv Solina u Zagrebu s 2:1.

Poveo je Dinamo u 25. minuti pogotkom Ivana Božića, a već u sljedećem napadu Modri su povećali prednost. U 16 metara srušen je Mario Ćuže, dosuđen je kazneni udarac koji Neven Đurasek pretvara u pogodak. U drugom dijelu Solinjani su smanjili pogotkom Luke Ivanovića iz kaznenog udarca, a odmah zatim i promašili čisti zicer kada je Antonio Pavlinović pucao pokraj gola u situaciji jedan na jedan s Dinkom Horkašem.

Gorica je odmah za petama Dinamu, a u ovom kolu upisala je domaću pobjedu protiv Hrvatskog dragovoljca s 3:1. Hrvatski dragovoljac za razliku od Goričana bori se za opstanak, no ovdje nije uspio doći do vrlo važnih bodova.

Domaćin je nakon nešto više od pola sata igre imao vodstvo 2:0 golovima Iyayija Believea Atiemwena da bi Dragovoljac smanjio u 43. minuti preko Marina Pejića. U drugom dijelu Pamićeva momčad nije uspjela doći do poravnanja, a svaku dvojbu otklonio je Henrik Ojamaa golom na ulasku u sudačku nadoknadu.

Kiks na domaćem travnjaku upisalo je Dugopolje koje ponovno zaostaje za Goricom četiri boda. Dugopolje je odigralo samo 2:2 protiv davljenika Kustošije i tako ispustilo dva važna boda, međutim kako se susret rasplitao, domaćin može biti zadovoljan i s tim bodom.

Kustošija je odigrala vrlo dobru utakmicu i na poluvremenu je imala prednost 2:0 golovima Kristijana Lovrića iz kaznenog udarca i Marka Bjelanovića. U nastavku je domaćin napravio sve kako bi smanjio zaostatak, ali tek u završnici u tome je i uspio. U 85. minuti Ivan Prtajin postigao je prvi pogodak da bi na 2:2 poravnao Kenan Delić u 88. minuti.

Važne bodove nije uspio upisati Varaždin, na svom stadionu ugostio je drugu momčad Hajduka i izgubio 1:0. S tim bodovima mogao je prestići Dugopolje i zasjesti na treće mjesto, međutim ovako ostaje i dalje na dva boda iza njega.

Mladi Splićani uspjeli su zaustaviti pozitivan niz Varaždina i nanijeti mu prvi poraz nakon pet dobrih nastupa, a pobjedu Hajduku donio je juniorski reprezentativac Leon Kreković.

Sesvete su s visokih 5:0 slavile protiv posljednjeplasiranog Novigrada koji tako ostaje u najtežoj situaciji. Domaćina su do pobjede vodili dvostruki strijelac Marko Tolić te s po jednim golom Martin Maloča, Matej Ćosić i Ivan Mamut.

Vrijednu pobjedu za odmak od najugroženijih upisao je Šibenik koji je s 3:0 svladao Lučko. Strijelci za Šibenčane bili su Mehmed Alispahić, Josip Maleš i Davor Kukec još u prvih 35 minuta susreta.