Hrvatske nogometašice glatko poražene od Ukrajinki u Zadru

Mihaela Bradovski • četvrtak, 05.04.2018.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija upisala je poraz u petom nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Ukrajinke su u Zadru glatko slavile i tako Hrvatsku praktički izbacile iz igre za prolaz...

Prije sedam mjeseci Hrvatska je u Ukrajini odigrala 1:1 i tako napravila prilično iznenađenje koje je još veće ako se zna da je Hrvatska u tom susretu od 42. minute igrala bez isključene Monike Conjar. Ukrajinke su vodile sve do sudačke nadoknade kada je Ivana Rudelić donijela bod Hrvatskoj.

U Zadru su Ukrajinke bile opreznije i sve su riješile već u prvom poluvremenu. Već do odmora postigle su sva tri pogotka i do kraja susreta uspješno su čuvale prednost.

Matea Bošnjak autogolom sredinom prvog dijela načela je hrvatsku mrežu da bi do poluvremena Tetjana Kozirenko s dva pogotka odvela Ukrajinu na 3:0.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao i Ukrajina je stigla do zaslužene pobjede. Hrvatska je tako ostala na dva osvojena boda i pretposljednjem mjestu u skupini.

U sljedećem susretu Hrvatska će ponovno u Zadru igrati protiv Mađarske, posljednjeplasirane reprezentacije skupine s kojom je Hrvatska u gostima odigrala 2:2.