Monaco
Monaco 2:1 Nantes
Nantes

Dario Dodić • subota, 07.04.2018.

Nogometaši Monaca preokretom su došli do sva tri boda na svom stadionu Louis II u sklopu 32. kola Ligue 1 protiv Nantesa. Poveli su Kanarinci lijepim pogotkom Thomassona, no ekspresno su uzvratili Falcao i Rony Lopes...

Sve je jasnije kako će Monaco na kraju ove sezone osigurati drugo mjesto u Ligue 1. Više je nego jasno kako će titula put Pariza, a branitelj naslova na sigurnom je putu ka cementiranju druge pozicije.

U sklopu 32. kola Monaco je na Louisu II ugostio Nantes i ugrabio sva tri boda. Nije bilo jednostavno, Kanarinci su odigrali dobru utakmicu, imali su i vodstvo, no na kraju su pobjedu i bijeg na osam bodova prednosti ispred Marseillea uhvatili domaći nogometaši.

Slabo su igrači Monaca ušli u susret što su nakon pola sata igre iskoristili gosti. Igrala se 32. minuta, Pallois je proigrao Thomassona, koji s 18 metara krasno prebacuje hrvatsku reprezentativnu jedinicu, Danijela Subašića, za neočekivano vodstvo Nantesa.

Nisu se, ipak, gosti dugo veselili, tek deset minuta trebalo je Monacu za izjednačenje. Ubačaj Fabinha s desne strane bio je prejak za Ronyja Lopesa, na kraju se njegovo slabo primanje pretvorilo u asistenciju, Falcao 18. golom sezone dovodi Monaco u egal.

Samo tri minute kasnije Monaco je prešao u vodstvo. Ponovno su kombinirali Falcao i Rony Lopes, ovog puta s više namjere nego kod prvog pogotka. U ulozi asistenta našao se Falcao, Rony Lopes lijepo pogađa za 2:1.

U sjajnoj je formi Rony Lopes, u posljednjih sedam utakmica u Ligue 1 je zabijao barem jednom, ukupno postigavši osam golova, čime se izjednačio s Edinsonom Cavanijem po najdužem golgeterskom nizu u prvenstvu ove sezone.

Šansi nije nedostajalo niti u nastavku, ali mreže se više nisu tresle. Subašić je dobrom reakcijom duboko u sudačkoj nadoknadi sačuvao pobjedu još uvijek aktualnim prvacima, obranivši dalekometni pokušaj Sale. Monaco ne zna za poraz u 17 posljednjih utakmica, još ih šest čeka za potvrdu drugog mjesta.