Bundesliga, 29. kolo, 07.04.2018, 18:30 h
Hamburger SV
Hamburger SV 3:2 Schalke 04
Schalke 04

Dario Dodić • subota, 07.04.2018.

Nogometaši HSV-a na svom su Volksparkstadionu u Hamburgu u sjajnoj utakmici s 3:2 svladali drugoplasirani Schalke i tako zadržali nadu u opstanak u Bundesligi. Marko Pjaca je još jednom Schalkeov prvenstveni ogled odgledao s klupe...

HSV je upisao prvu bundesligašku pobjedu u 2018. godini, prvu nakon kraja studenoga 2017. godine, pobjedu koja budi nadu momčadi iz Hamburga da neće ispasti iz Bundeslige i da će njihov poznati semafor statusa u elitnom rangu njemačkog nogometa nastaviti brojati i dalje. Nakon 132 dana i 15 utakmica posta, što je najgori niz kluba u povijesti, HSV je na svom travnjaku u odličnoj utakmici posve zasluženo stigao do sva tri boda, s 3:2 je iznenadio momčad Schalkea.

Potpuno je nadigrao HSV protivnika, dominirali su tijekom čitavog susreta, ali malo je nedostajalo da za sav trud ugrabe tek bod. Tek u završnici, fantastičnim pogotkom Aarona Hunta, HSV je stigao do trijumfa.

Do vodstva su prvi stigli gosti, već u devetoj minuti. Slobodnjak je s desne strane izveo Caligiuri, u srcu kaznenog prostora domaćih pronalazi najboljeg strijelca Bundeslige među braničima, Nalda, koji glavom poentira za vodstvo Schalkea. Klub s Veltins Arene zabio je u 26 uzastopnih utakmica u svim natjecanjima, što je najbolji niz u povijesti kluba.

Brzo su se u igru vratili domaći nogometaši, ni deset minuta kasnije Kostić zabija za 1:1. Svaki Kostićev gol vrijedi više momčadi iz Hamburga, nikada HSV nije izgubio utakmicu u prvenstvu kada je Kostić zabijao.

Erupciju oduševljenja na Volksparkstadionu izazvao je Holtbyjev pogodak na otvaranju drugog dijela, u 52. minuti poveo je HSV, ali već desetak minuta kasnije Burgstaller vraća stvari na početak.

Ne bi bilo pravedno da je završilo neriješeno jer HSV je zaista pokazao puno više i zaslužio je barem nekakvu šansu u borbi za opstanak. Šansa je stigla u 84. minuti, povukao je Hunt loptu neometan 15-ak metara i zatim s gotovo 30 metara opalio i pogodio gornji desni kut Schalkeovog gola za veliku pobjedu.

Hunt je prekinuo niz od 16 utakmica bez postignutog gola, HSV je pod novim trenerom Titzom zabio u tri uzastopne utakmice što im nije pošlo za rukom ove sezone, još uvijek nije kasno, još se HSV može spasiti ispadanja.

Trener Schalkea Domenico Tedesco još je jednom na klupi ostavio Marka Pjacu. Hrvatski je reprezentativac posljednji put zaigrao u dresu Schalkea prije gotovo mjesec dana, teško je reći zašto ga Schalkeov strateg ne koristi više, Svjetsko prvenstvo sve je bliže.