Cibona tek u produžetku slomila otpor Alkara, Zaboku pobjeda nad Jazinama

Petar Jenjić • subota, 07.04.2018.

Odigrane su još tri utakmice 22. kola domaćeg košarkaškog prvenstva, a najzanimljivija odigrana je u Sinju gdje je Cibona tek nakon produžetka uspjela slomiti otpor Alkara i doći do pobjede 99:88. Do novog slavlja stigli su košarkaši Škrljeva na gostovanju kod Kaštela, kao i Zabok koji je kod kuće slavio protiv Jazina...

Novi trener Alkara Srđan Helbich imao je gotovo debi iz snova na klupi sinjske momčadi, koja je s tek osam igrača u rotaciji bila blizu pobjede protiv Cibone. Vukovi su tek nakon produžetka uspjeli upisati slavlje rezultatom 99:88, ukupno 15. ove sezone. S druge strane, Alkaru i dalje preostaje borba za ostanak.

Pred svojim navijačima Alkar je pružio odličan otpor, a nakon prvih 20 minuta zaostajao je pet koševa i (47:42). Ipak, činilo se kako će Cibona potpuno prelomiti susret u završnici treće i početkom četvrte četvrtine kada je napravila seriju 13:0 i došla do 15 koševa viška (74:59). Međutim, uzvraćaju domaćini svojom serijom 11:0 pa dvije minute prije kraja dolaze do minimalne prednosti (81:80).

Egal je ostao do samog kraja regularnog dijela, a Cibona je nakon jednog pogođenog slobodnog bacanja Marina Rozića imala dva koša viška tri sekunde prije kraja. Međutim, Alkaru je produžetak donio Dajuan Graf (85:85).

Dodatnih pet minuta bilo je prilično jednosmjerno, trojica domaćih igrača tada je imala pet osobnih pogrešaka i Cibona je bez većih problema došla do pobjede u dodatnih pet minuta.

Luka Žorić s 40 koševa i 12 skokova predvodio je Cibonu do pobjede, dok su po 13 poena dodali Branislav Ratkovica (deset asistencija) i Andrija Ćorić. Najbolji je kod domaćina bio Dajuan Graf s 28 poena, pet skokova i osam dodavanja, dok je Leverenzel Booth dodao 20 koševa i sedam skokova.

Košarkaši Zaboka upisali su treću pobjedu u posljednje četiri utakmice, a 11. ukupno. Na domaćem parketu bili su bolji od Jazina sa 96:78 i tako im nanijeli 17. poraz sezone. Kao što to konačan rezultat i sugerira u utakmici je izostala bilo kakva neizvjesnost. Domaćin je već do poluvremena imao 13 koševa prednosti (49:36) i bez većih problema razliku sačuvao do kraja.

Najbolji je u redovima pobjedničke momčadi bio Petar Marić s 20 poena, dok je Borna Kapusta dodao 17 koševa i sedam dodavanja. Teo Petani s 18 koševa te Goran Fodor sa 16 poena, pet skokova i pet asistencija predvodili su Jazine.

Nešto teže do pobjede je stiglo Škrljevo koje je na gostovanju kod Kaštela slavilo rezultatom 81:73 i tako stigao do 13. pobjede sezone. Iako je domaćin gotovo cijelo prvo poluvrijeme bio u zaostatku, nerijetko i dvoznamenkastom razlikom, u nastavku dolazi do preokreta i minimalne prednosti. Ipak, gostujuća momčad nije željela ništa prepustiti slučaju, u posljednjoj četvrtini napravila je seriju 14:4 za 15 koševa prednosti (73:58) i prelomila susret u svoju korist.

Gotovo nezaustavljiv u gostujućim redovima bio je Davor Konjević s 33 poena i deset skokova, Jasmin Perković dodao je 11 koševa. Najbolji je kod Kaštela bio Nikola Došen s 18 koševa, sedam skokova i deset asistencija, dok je Matej Kljajić dodao 15 poena, pet skokova i šest dodavanja.