Tomić i Suton odlični u pobjedama Barcelone i Estudiantesa

Branimir Korać, Petar Jenjić • ponedjeljak, 09.04.2018.

U nedjelju su odigrani preostali susreti 26. kola ACB lige, a momčadi s vrha bile su uspješne i upisale su pobjede. Još jednu odličnu utakmicu odigrali su Ante Tomić i Goran Suton...

Treći uzastopni poraz upisali su košarkaši Fuenlabrade koji su na domaćem terenu izgubili od San Pablo Burgosa. Gosti su upisali slavlje rezultatom 79:69 čime su stigli do osme pobjede sezone, a druge uzastopne. Polovicom prve četvrtine San Pablo Burgos preuzeo je vodstvo, a ubrzo je došao i do dvoznamenkaste prednosti (30:18). U nekoliko navrata Fuenlabrada se uspjela spustiti ispod deset koševa zaostatka, ali bliže od šest koševa minusa (46:40) nije išlo.

Goste je do pobjede predvodio John Jenkins s 14 koševa, dok je Deon Thompson dodao 12 poena i 11 skokova. Najbolji je kod domaćina bio Paco Cruz sa 16 koševa i sedam skokova, Marko Popović za 30 i pol minuta na terenu ostvario je učinak od 14 poena (2/5 za dva, 1/8 za tricu, slobodna bacanja 7/8), pet skokova i jedne asistencije.

Madridski Real i dalje čvrsto drži prvo mjesto, a danas je kod kuće svladao Obradoiro sa 78:65 i stigao do 23. pobjede sezone. Gosti su polovicom prve četvrtine došli do deset koševa viška (18:8), ali do kraja dionice Real serijom 11:0 radi preokret. Susret je prelomio odličnom trećom četvrtinom koju je zaključio s okruglih 20 poena prednosti (62:42). Kraljevski klub tako je nanio 15. poraz današnjim protivnicima u sezoni, a četvrti u posljednjih pet utakmica.

Najučinkovitiji u pobjedničkim redovima bio je Jaycee Carroll s 22 poena i devet skokova, Luka Dončić dodao je deset koševa, šest skokova i sedam asistencija. Jedini dvoznamenkast kod gostiju bio je Eimantas Bendžius s 14 koševa.

Estudiantes je bio bolji od Mršićevog Bilbaa s 96:84 i ostavio ga u neizvjesnoj situaciji u borbi za opstanak. U sastavu Estudiantesa istaknuli su se Sylven Landesberg s 21 poenom te Goran Suton koji je za 21 minutu ubacio 18 poena (4/6 za dva, 2/6 za tri) uz pet skokova. Kod gostiju Alex Mumbru ubacio je 24 poena.

Odličnu utakmicu odigrala je Barcelona koja je na gostovanju kod Gran Canarije slavila s 93:77. Gosti su u drugom poluvremenu slomili otpor Herbalifea i na granu zasluženo slavili. Petteri Koponen predvodio ih je s 23 poena, a opet odličan je bio Ante Tomić koji je za 26 minuta upisao 19 poena (7/9) uz šest skokova i dvije blokade. Kod domaćina Nikola Radičević upisao je 20 poena.