Velika pobjeda Međimurja, Bijelo Brdo uvjerljivo u Požegi

Ivan Šola • srijeda, 11.04.2018.

Odigrano je 20. kolo Treće HNL Istok u kojem je najviše pozornosti pripalo derbiju gdje su nogometaši Međimurja u samoj završnici porazili Marsoniju. Do velike gostujuće pobjede stiglo je i Bijelo Brdo koji su bez većih problema upisali nova tri boda u Požegi kod Slavonije. Do uvjerljivih domaćih pobjeda stigli su Čepin i Osijek protiv momčadi iz donjeg dijela tablica, dok je derbi sredine tablice pripao Bjelovaru. Ljepotica kola između Koprivnice i Mladost iz Ždralova završila je bez pobjednika, dok je derbi donjeg dijela tablice između Đakova i Vukovara završio bez pogodaka.

Derbi kola odigran je u Slavonskom Brodu gdje domaća Marsonija upisala prvi proljetni poraz izgubivši od Međimurja 2:1. Igrala se 36.minuta utakmice kada je Nino Patafta pospremio loptu u mrežu za vodstvo gostiju 0:1, a do kraja poluvremena izravni crveni karton zaradio je domaći igrač Alen Jelčić. U nastavku utakmice bolje su zaigrali domaći nogometaši, ali su se gosti uspješno branili sve do završne dionice susreta. Igrala se 83.minuta utakmice kada je glavni sudac Denis Plantosar dosudio kazneni udarac za Marsoniju i usput isključio gostujućeg igrača Ivana Ptičeka. Siguran realizator za 1:1 bio je Hrvoje Mišić. Na samom kraju utakmice u jeku domaćih napada, sijevnula je gostujuća kontra koju je Elvis Sabol realizirao za konačan rezultat utakmice 1:2.

Do okrugle desete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Bijelog Brda koji su na gostovanju u Požegi neočekivano lako osvojili sva tri boda. Gosti su u vodstvo stigli u 13.minuti kada je Bruno Brlić iskoristio neopreznost u domaćoj obrani i zatresao mrežu za 0:1. Mreže su mirovale sve do zadnje četvrtine utakmice kada je ponajbolji gostujući igrač Nebojša Popović u razmaku od par minuta postigao dva zgoditka za velikih 0:3. Do kraja utakmice Slavonija je uspjela samo ublažiti poraz, igrala se 90.minuta kada je konačan rezultat 1:3 postavio Mario Majstorović.

Vrlo dobra utakmica odigrana je u Oriovcu gdje su nogometaši domaćeg Oriolika i Bedema iz Ivankova odigrali miroljubivo bez pobjednika. Prvo poluvrijeme pripalo je gostujućoj momčadi koja je u 24.minuti povela zahvaljujući domaćem igraču Krešimiru Vrljiću koji je poslao loptu u vlastitu mrežu. Igrala se 59.minuta utakmice kada je glavna sutkinja Kristina Veljačić dosudila kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:1 bio je Goran Jurić. Do kraja utakmice domaćini su bili nešto bliže pobjedi, ali su gosti izdržali nalete Oriolika i tako osvojili bod.

Derbi sredine tablice odigran je u Bjelovaru gdje je istoimeni domaćin s minimalnih 1:0 porazio Slaviju iz Pleternice. U vrlo lošoj utakmici s jako malo prigoda, pobjednika je odlučio detalj u drugom poluvremenu. Igrala se 71.minuta utakmice kada je glavni sudac Dario Matočec dosudio kazneni udarac za Bjelovar, a pogodak vrijedan sva tri boda zabio je Željko Ostrman.

Ljepotica kola odigrana je u Koprivnici gdje su istoimeni domaćin i Mladost iz Ždralova u vrlo zanimljivoj utakmici podijelili bodove. Igrala se druga minuta utakmice kada je nakon kornera najviši u skoku bio Krunoslav Jambrušić i zatresao gostujuću mrežu za vodstvo Koprivnice 1:0. Bolja igra gostiju okrunjena je u 29.minuti kada je iz blizine Marin Renić proslijedio loptu u mrežu za 1:1. Mreže su mirovale sve do 65.minuta kada ponovno Krunoslav Jambrušić glavom postiže prekrasan pogodak za 2:1. Gosti se u egal vraćaju u 86.minuti kada veliku grešku u domaćoj obrani koristi Martin Buzuk i neobranjivo šalje loptu u mrežu za 2:2. Do kraja utakmice obje su momčadi imale po jednu priliku da dođu do pobjede, ali se mreže više nisu tresle.

Derbi donjeg dijela tablice odigran je u Đakovu gdje su domaća Croatia i Vukovar odigrali miroljubivu utakmicu u kojoj na kraju nije bilo pobjednika, a niti golova. Kroz cijelu utakmicu bitka se vodila na sredini terena, gdje se niti jedna momčad nije mogla izboriti za jednu pravu šansu na susretu, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod između ova dva suparnika.

Do devete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Čepina koji su se na svome terenu bez većih problema obračunali s posljednjeplasiranim Varteksom. Mreže su mirovale sve do 29.minute kada je domaćine u vodstvo doveo Domagoj Ivić. Igrala se 58.minuta kada su domaćini zahvaljujući Domagoju Damjanoviću udvostručili vodstvo na 2:0. Konačan rezultat utakmice 3:0 postavio je Benjamin Ždinjak u 74.minuti.

Dvoboj dviju neporaženih momčadi u proljetnom dijelu uvjerljivo je otišao na stranu druge momčadi Osijeka koja je pred svojim gledateljima porazila Belišće 3:0. Na prvi pogodak čekala se 51.minuta kada je Dragan Juranović iz kaznenog udarca doveo Osječane u vodstvo. Samo dvije minute kasnije Robert Ćosić povisio je prednost na 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 73.minuti kada je konačan rezultat utakmice postavio Mihael Pongračić.